На Європу: SpaceX здійснить місію NASA до супутника Юпітера в 2024 році

На Європу: SpaceX здійснить місію NASA до супутника Юпітера в 2024 році

Подорож займе більше п'яти років

На Європу: SpaceX здійснить місію NASA до супутника Юпітера в 2024 році
фото DR

NASA вибрала ракету-носій Falcon Heavy компанії SpaceX Ілона Маска для запуску місії до супутника Юпітера – Європи, повідомляє американське космічне агентство, на яке посилається The Bell.

Вартість контракту на місію Europa Clipper, запуск якої заплановано на жовтень 2024 року, становить $178 млн, вказано в заяві. Супутник знаходиться на відстані близько 630 млн км від Землі. Очікується, що подорож займе більше п'яти років.

Зважаючи на величезну кількість солоної води, яка знаходиться під крижаною поверхнею Європи, її дослідження є одним з головних пріоритетів NASA.

Космічний апарат Europa Clipper зробить знімки поверхні, визначить склад супутника і перевірить його геологічну активність, щоб визначити, чи є там умови, які підходять для життя.

Зонд Europa Clipper повинен буде 45 разів пролетіти біля Європи, опускаючись до висоти менше 26 км. Його мета – зробити фотографії поверхні Європи з високою роздільною здатністю, створити точну карту крижаної кори із зазначенням її складу і товщини, а також вивчити склад і солоність водного океану під цією крижаною корою.

Завдяки низькій орбіті Europa Clipper зможе пролетіти прямо крізь струмені водяної пари, які вириваються з крижаної поверхні Європи на висоту понад 100 км. Апарат проаналізує цей пар, щоб визначити, чи є життя в підлідному океані супутника Юпітера і чи можливе воно взагалі в таких умовах.

Європа вважається одним з найкращих кандидатів на існування позаземного життя в Сонячній системі – під її крижаною корою, що досягає товщини 100 км, знаходиться океан з рідкої води. Він не замерзає через вплив гравітації Юпітера, яка стискає і розтягує Європу, підігріваючи її надра. В таких умовах можуть жити примітивні мікроорганізми на зразок бактерій.

Нагадаємо, Ілон Маск показав нову плавучу станцію для «м’якої» посадки ракет Falcon 9.

Також повідомлялося, що Ілон Маск придумав для ракети Super Heavy принципово новий метод посадки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті