СБУ та Мінінфраструктури викрили злочинну схему оформлення документів для моряків

СБУ та Мінінфраструктури викрили злочинну схему оформлення документів для моряків

Від моряка залежно від посади вимагали $3-8 тис

СБУ та Мінінфраструктури викрили злочинну схему оформлення документів для моряків
ssu.gov.ua

Фахівці СБУ викрили незаконну схему оформлення дозвільних документів моряків. Слідчі дії здійснюються за сприяння Міністерства інфраструктури України, повідомивпрес-центр СБУ.

Як повідомили правоохоронці, доступ до Державного реєстру та інформаційні ресурси отримали сторонні приватні особи, які розробили злочинну схему продажу дозвільних документів морякам. За оцінкою, неправомірна вигода від діяльності злочинців становить $150 млн щороку.

До протиправної діяльності були залучені колишні і діючі посадові особи, а також агенти – представники крюїнгових і морських агентств. Посередники забезпечували позитивний результат тесту і отримання документів без необхідності відвідувати навчання або проходити медичні обстеження. Від моряка залежно від посади вимагали $3-8 тис.

Також створювалися штучні перешкоди для тих, хто намагався отримати послуги в обхід корупційної схеми.

Під час обшуків в Державній службі морського і річкового транспорту України, Інспекція з питань підготовки та дипломування моряків виявила і вилучила речі й документи, що підтверджують незаконну діяльність причетних осіб.

Реформа в сфері підготовки та дипломування моряків неможлива без подолання корупції, зазначає прес-служба.

 «Я вдячний СБУ, яка здійснила складну операцію з викриття злочинних схем, які руйнували морську галузь зсередини. Забезпечення прав моряків, припинення корупційних схем у питаннях їх сертифікації є пріоритетом нашої команди», – зазначив Олександр Кубрак, міністр інфраструктури України.

Нагадаємо, Україна і Катар домовилисяпро взаємне визнання дипломів та свідоцтв моряків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті