Зеленський підписав указ про контроль держави над корисними копалинами

Зеленський підписав указ про контроль держави над корисними копалинами

Стратегічне значення для країни мають 37 руд і неметалевих корисних копалин

Зеленський підписав указ про контроль держави над корисними копалинами
Ілюстративне зображення
фото: chrn.gp.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський 23 липня ввів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони України (РНБО) від 16 липня «Про стимулювання пошуку, видобутку та збагачення корисних копалин, які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави». Указ (№306/2021) опубліковано на сайті Офісу президента.

Рішенням РНБО було затверджено список із 37 руд і неметалевих корисних копалин, які мають стратегічне значення для країни. До нього увійшли 33 металеві руди (зокрема алюмінієві, берилієві, вольфрамові, залізні, мідні, нікелеві, олов'яні, свинцеві, руди золота і срібла), а також чотири неметалеві корисні копалини: барит, графіт, калійна сіль і флюорит.

Документ також дає Кабінету Міністрів низку доручень, зокрема:

  • у двомісячний строк затвердити список ділянок надр, які мають стратегічне значення для економіки й обороноздатності країни. Їх будуть надавати в користування на умовах угод про розподіл продукції або після аукціонів із продажу спеціальних дозволів;
  • забезпечити щорічну актуалізацію переліків ділянок надр (родовищ корисних копалин);
  • щорічно до 1 січня надавати на розгляд РНБО актуалізований перелік таких ділянок;
  • внести на розгляд Верховної Ради низку законопроєктів про зміни до Кодексу України про надра та до деяких законів України.

Нагадаємо, 16 липня РНБО визначила 137 видів корисних копалин, на видобування яких будуть видавати ліцензії під особливим контролем, повідомив секретар РНБО Олексій Данілов. Однак в указі Зеленського, який вводить у силу це рішення, указано тільки 37 видів таких копалин.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті