Безос пропонує NASA $2 млрд в обмін на контракт з будівництва місячного модуля

Безос пропонує NASA $2 млрд в обмін на контракт з будівництва місячного модуля

На думку Безоса, NASA допустила прорахунок, зробивши ставку тільки одну компанію - SpaceX

Безос пропонує NASA $2 млрд в обмін на контракт з будівництва місячного модуля
фото DR

Засновник і власник Blue Origin Джефф Безос запропонував американському космічному агентству NASA покрити його витрати сумою до $2 млрд в обмін на контракт на будівництво місячного посадкового модуля, який буде використовуватися в майбутньому для висадки астронавтів на Місяць, пише CNBC.

Потрібно відзначити, що компанію Безоса випередила SpaceX Ілона Маска, з якою NASA уклала єдиний поки що існуючий контракт на $2,89 млрд на будівництво наступного місячного посадкового модуля з екіпажем в рамках програми Human Landing Systems.

Перед тим, як вибрати переможця конкурсу, NASA надала трьом компаніям – SpaceX, Blue Origin і Dynetics – 10-місячні контракти на дослідження для початку роботи над місячними посадочними модулями.

Безос вирішив піти ва-банк і запропонував NASA в обмін на контракт з фіксованою ціною на будівництво місячного модуля відмову його компанії Blue Origin від всіх належних їй виплат в розмірі до $2 млрд протягом цього і двох наступних фінансових років. Крім цього, Blue Origin також фінансуватиме свою власну місію з виходу на низьку навколоземну орбіту.

У своєму листі керуючому NASA Біллу Нельсону Джефф Безос так пояснює свої кроки:

«Ця пропозиція не є відстрочкою, а являє собою пряму і постійну відмову від платежів».

На думку Безоса, NASA допустила прорахунок, зробивши ставку тільки одну компанію – SpaceX.

«Замість розрахунку на одне джерело NASA має прийняти оригінальну стратегію конкуренції, – сказав Безос. – Без конкуренції, незабаром після укладення контракту NASA буде обмежена в можливостях, оскільки буде намагатися домовитися про пропущені терміни, зміни конструкцій і перевитрату коштів».

Нагадаємо, що сам Безос минулого тижня здійснив політ на навколоземну орбіту разом з трьома іншими пасажирами, на ракеті New Shepard, спроектованій його компанією Blue Origin, де знаходився в умовах невагомості. Потім капсула повернулася на Землю і приземлилася через 10 хвилин 10 секунд.

 Крім Безоса інший бізнесмен і конкурент-мільярдер Річард Бренсон також злітав недавно в космос на кораблі своєї компанії Virgin Galactic. Бренсон робить ставку на космічний туризм і продає місця за ціною від $200 000 до $250 000 за квиток.

За заявою компанії Blue Origin, вона продала квитки на майбутні пасажирські рейси на край космосу майже на $100 млн.

Як пише видання, ринок туризму представляє собою лише одну зі складових космічної економіки, вартість якої становить не менше $420 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті