ЄІБ та ЄС виділили 59 млн грн на підвищення енергоефективності шести українських університетів

ЄІБ та ЄС виділили 59 млн грн на підвищення енергоефективності шести українських університетів

Проєкт передбачає комплексну термомодернізацію як навчальних будівель, так і гуртожитків

ЄІБ та ЄС виділили 59 млн грн на підвищення енергоефективності шести українських університетів
фото: ecoaction.org.ua

Україна отримає 49 млн євро від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та десять млн євро гранту Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) на комплексне енергоефективне оновлення будівель шести українських університетів. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Зазначається, що інвестиції в комплексне енергоефективне оновлення 86 будівель шести університетів першого етапу допоможуть значно знизити витрати на опалення та електроенергію, забезпечити комфортні умови для навчального процесу й проживання студентів і спрямувати заощаджені кошти на розвиток матеріально-технічної та дослідницької бази університетів-учасників. Водночас обсяг викидів парникових газів зменшиться на понад 19 200 тонн або 48% щорічно, рівень енергоспоживання знизиться майже на 44%, а щорічна економія коштів складатиме понад 2,6 млн євро.

Контракти з компанією Gopa Infra (Німеччина), яку обрано консультантом з проєктування та нагляду в межах реалізації проєкту, підписані шістьма закладами вищої освіти, які беруть активну участь у першому етапі проєкту «Вища освіта України», щоб оновити свої навчальні й науково-дослідні будівлі та гуртожитки:

  • Вінницький національний технічний університет;
  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
  • Національний університет «Львівська політехніка»;
  • Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»;
  • Національний університет «Чернігівська політехніка»;
  • Сумський державний університет.

До цих шести університетів невдовзі приєднаються ще вісім закладів вищої освіти, які на конкурсній основі вибороли право взяти участь у другому етапі проєкту.

Загалом ЄІБ інвестує 120 млн євро у комплексну термомодернізацію українських університетів у межах проєкту «Вища освіта України», що є складовою спільної підтримки, яку ЄІБ та ЄС надають Україні у сфері енергоефективності. Проєкт також співфінансується Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) на суму 30 млн євро. Загалом у двох етапах проєкту візьмуть участь 19 університетів, 14 з яких фінансуватиме ЄІБ, а п'ять – НЕФКО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті