«Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності України для транзиту газу

«Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності України для транзиту газу

Цього місяця компанія прокачує через Україну в середньому по 124 млн куб. м на добу

«Газпром» відмовився бронювати додаткові потужності України для транзиту газу
фото: unn.com.ua

«Газпром» знову відмовився бронювати додаткову переривчасту транзитну потужність через Україну на серпень. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на дані системи бронювання Regional Booking Platform.

«Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) у вівторок виставляв на аукціон додаткові – переривчасті – транзитні потужності на липень (63,7 млн куб. м на добу), вони виявилися повністю незатребуваними.

Нардеп Андрій Герус у своєму телеграм-каналі заявив, що такі дії «Газпрому», це шантаж з метою запуску «Північного Потоку-2» та відзначив, що закачування газу у європейські підземні сховища газу (ПСГ) знаходяться на мінімальних рівнях.

У «Газпрому» на 2021 рік діє довгострокове бронювання українських потужностей обсягом 40 млрд куб. м – це 109 млн куб. м за добу; 15 млн куб. м твердих потужностей заброньовано додатково на аукціоні 19 липня – загалом 124 млн куб. м за добу. У липні концерн прокачує через Україну у середньому по 124 млн куб. м за добу, повністю вибираючи заброньований обсяг.

Раніше цього року «Газпром» не бронював переривчастих потужностей, навіть попри планові ремонти на головних експортних магістралях концерну «Північний потік» і «Ямал-Європа». Концерн компенсував випадаючий транзит відбором газу зі сховищ у Європі.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті