Експорт українських товарів у січні-травні зріс на 26%

Експорт українських товарів у січні-травні зріс на 26%

Найбільше товарів Україна експортувала до країн ЄС

Експорт українських товарів у січні-травні зріс на 26%
фото: pixabay.com

Експорт українських товарів у січні-травні зріс на 26,1% порівнянні із минулим роком. За цей період зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами із 220 країн світу на загальну суму $24,6 млрд. Про це повідомив нардеп, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев у своєму телеграм-каналі.

Найбільше товарів Україна експортувала до країн ЄС (39,2% від загального обсягу), Китаю (14,5%), Польщі (7,7%), Туреччини (6,3%) та Німеччини (4,1%). Загальний експорт до країн ЄС рік до року збільшився на 35,3%.

«Однак, значну частку в товарній структурі експорту займає сировина, яку купляють наші торгівельні партнери й таким чином створюють додану вартість у своїх країнах. При цьому вони заробляють значно більше, ніж ми сьогодні. Саме тому ми працюємо над законодавчими ініціативами, які спрямовані на збільшення частки експорту готової продукції з України», – заявив нардеп.

Гетьманцев зазначив, що наразі готуються пакет законопроєктів для підтримки інвестицій через механізм індустріальних парків та проєкт про забезпечення експансії українського експорту (№3793).

Нагадаємо, негативне сальдо зовнішньої торгівлі за перші п'ять місяців зросло на 25,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року – до $1,078 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті