Аномальні заморозки в Бразилії призвели до рекордних цін на каву

Аномальні заморозки в Бразилії призвели до рекордних цін на каву

Трейдерів лякає перспектива другого поспіль поганого урожаю кави

Аномальні заморозки в Бразилії призвели до рекордних цін на каву
фото Pixaby

Рекордні за останні 25 років заморозки в Бразилії загрожують урожаю кави і в наступному році. Ціни на кавові боби вже досягли шестирічних максимумів, а нові проблеми здатні спричинити нове подорожчання кави у всьому світі, пише The Bellз посиланням на WSJ.

Похолодання, яке прийшло в країну, стало вже другим поспіль погодних шоком за останні місяці. Перед морозами (мінімальна температура в південно-східному штаті Мінас-Жерайс опускалася до -1,2°C) країну накрила посуха, яка згубила врожай 2021 року.

Фермери розраховували на урожай 2022 року, щоб поповнити виснажені запаси, проте тепер і цей план під загрозою – заморозки не зашкодять цьогорічному врожаю, але після них кавові кущі доведеться оновлювати. Виробник кави і президент кавового кооперативу Хосе Маркос Магальяйнс сказав WSJ, що тепер очікує втратити дві третини врожаю 2022 року на своїй фермі.

Трейдерів лякає перспектива другого поспіль поганого урожаю кави в наступному році, тому вони скуповують ф'ючерси на боби арабіки по $2,08 за фунт – найвищого рівня з кінця 2014 року.

У липні ф'ючерси на каву зросли на 30% і майже подвоїлися порівняно з минулим роком.

Останній раз сильні морози вразили кавові плантації Бразилії в 1994 році. За два місяці середня ціна для споживачів зросла з $2,60 до рекордних $4,48 за фунт кави.

 «З високою ймовірністю ціни в економ-сегменті якщо і підвищаться, то незначно. Основне підвищення буде в преміальному сегменті. І подорожчає середній ціновий сегмент», – коментують експерти.

За прогнозами Кони Хак, керівниці відділу досліджень в сировинній компанії ED&F Man, нинішня ситуація може бути навіть гіршою, ніж в 1994 році. У 2022 року країна може недорахуватися п'яти млн мішків кави – це близько 10% від загального виробництва в Бразилії за підсумками 2020 року.

Як повідомлялося, світові запаси продовольства сильно постраждали від посухи, повеней та морозів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло