Світові запаси продовольства постраждали від посухи, повеней та морозів

Світові запаси продовольства постраждали від посухи, повеней та морозів

Зміна клімату робить виробництво харчових продуктів все важчим, найбільше постраждають бідні країни

Світові запаси продовольства постраждали від посухи, повеней та морозів
фото pixabay.com

Зміна клімату є найбільш серйозною кризою нашого часу, і відбувається вона ще швидше, ніж очікували експерти. Підвищення температури є безпосередньою причиною деградації навколишнього середовища, стихійних лих, екстремальних погодних явищ, а відтак і відсутності продовольчої безпеки і безпеки водних ресурсів, пише Bloomberg.

Найлютіший за два десятиліття мороз в Бразилії завдав смертельного удару молодим кавовим деревам найбільшого виробника у світі. Повінь в ключовому свинарському регіоні Китаю затопила ферми і створила загрозу для тварин. Пекельна спека і посуха знищили посіви по обидва боки кордону між США і Канадою. А в Європі проливні дощі викликали небезпеку виникнення грибкових захворювань зернових і зупинили роботи на полях.

Через вплив аномальних температур ціни на каву за тиждень виросли на 17% і вперше з 2014 року перевищили $2 за фунт. Але нещодавні морози в Бразилії – лише один з останніх прикладів лих, які обрушилися на фермерів цього року. Бразилія також переживає жахливу посуху, яка виснажує водосховища, необхідні для зрошення.

Серія нещасть наголошує на тому, про що вчені попереджали роками: зміна клімату і пов'язана з ним нестабільність погоди зроблять все важчим виробництво продовольства для світу, а найбідніші країни відчують на собі найважчий удар.

«Те, що відбувається в одній частині світу, в кінцевому підсумку впливає на всіх нас», – сказала Агнес Калібата, спеціальний посланник Організації Об'єднаних Націй. Вона додала, що люди недооцінили, які серйозні наслідки може мати зміна погоди.

Індекс цін на харчові продукти від Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН зростав протягом 12 місяців поспіль, а потім знизився в червні до 124,6 пункту, що як і раніше на 34% вище, ніж роком раніше. Індекс вимірює міжнародні ціни кошика продовольчих товарів.

На жодну іншу галузь настільки сильно не впливає сонце, дощ і спека, як на сільське господарство. Це також галузь, яка стала надзвичайно глобалізованою і концентрованою, створюючи небезпечну ситуацію, коли екстремальне погодне явище в одному місці обов'язково викличе хвилю і решті світу.

Для прикладу Bloomberg наводить Бразилію, яка є найбільшим у світі постачальником цукру і апельсинового соку, а також основним виробником кукурудзи і сої. На її частку припадає близько 40% світового врожаю кави сорту арабіка.

«Немає іншої країни у світі, яка могла б так впливати на кон'юнктуру світового ринку – те, що відбувається в Бразилії, зачіпає всіх», – сказав Майкл Шерідан, директор Intelligentsia Coffee.

Посуха в Канаді в поєднанні з рекордною спекою спровокували сотні лісових пожеж, причому вони охопили схід у п'яти провінціях і майже так само далеко і на північ. Пожежі на самому заході Британської Колумбії були настільки потужними, що тисячі залізничних вагонів, що перевозять зерно на експорт, простоювали протягом декількох тижнів.

Засуха також призводить до загибелі посівів в канадських провінціях Прерії і на півночі США, через що фермери змушені робити рідкісний крок – пресувати свої низьковрожайні стебла пшениці і ячменю для продажу в якості корму для худоби. Ціни на яру пшеницю в регіоні, сорт, який використовується для виготовлення борошна для рогаликів і тіста для піци, нещодавно досягли найвищого рівня за більш ніж вісім років.

Внаслідок повені в центральній китайській провінції Хенань, яка є центром сільськогосподарського виробництва, постраждали деякі свинарські ферми і посіви кукурудзи. Однак велика частина виробництва знаходиться далеко від найбільш постраждалих регіонів, пише видання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті