«Фармак» запустив будівництво інноваційного центру в Києві
Новини компаній

«Фармак» запустив будівництво інноваційного центру в Києві

Відкрити центр планують у 2023 році

Этот материал также доступен на русском языке
«Фармак» запустив будівництво інноваційного центру в Києві

Чи можуть довершені процеси допомогти в розробці лікарських препаратів? Так, якщо ми говоримо про новий інноваційний центр лідера фармринку України – «Фармак». Компанія налаштована максимально вдосконалити роботу, надати персоналу зручні офісні приміщення, але головне – розширити можливості свого R&D-комплексу (від англ. Research and Development).

R&D у фармацевтиці – це науково-дослідні комплекси для розробки та випробування ліків завтрашнього дня.

Майбутнє за розробкою сучасних препаратів, саме тому «Фармак» уже більше ніж 20 років веде активну діяльність у цьому напрямку. Варто додати, що підприємство щорічно вкладає в розвиток не менше ніж 90% прибутку, тільки в останні 10 років у наукові дослідження та розробки інвестовано $100 млн. Створення нового центру обійдеться компанії у більш ніж 30 млн євро, відкрити центр планують у 2023 році.

Для чого потрібен новий центр?

За словами виконавчого директора компанії Володимира Костюка, рішення про будівництво ухвалили ще кілька років тому. Компанія розширює географію присутності, портфель лікарських препаратів, тому ресурсів наявного R&D вже не вистачає. Наразі продукція компанії представлена більш ніж у 30 країнах ЄС, Центральної та Південної Америки, СНД, Близького Сходу й Азії.

У новому центрі зосередять аналітичні лабораторії, де буде близько сотні рідинних і газових хроматографів та низка ультрасучасних приладів для розробки та тестування лікарських засобів. А також технологічна лабораторія зі складним обладнанням для розробки готових лікарських препаратів з різними способами їхнього доставляння в організм людини і впровадження протоколів персоналізованої медицини XXI століття.

Крім цього, у комплексі автоматизують процеси: від отримання сировини, матеріалів і стандартних зразків активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ) та домішок до збирання і зберігання результатів аналітичного контролю на всіх етапах фармацевтичної розробки.

У новому R&D-центрі планують продовжити роботу у трьох основних напрямах: готові лікарські форми, власні АФІ, а також інноваційний напрям, у якому «Фармак» працює від 2015 року – біотехнологічні АФІ. Усі процеси оцифрують, і вони відповідатимуть сучасним регуляторним вимогам.

«Фармак» запустив будівництво інноваційного центру в Києві

Нові можливості для молодих учених

«Фармак» хоче впровадити в Україні закордонний досвід залучення талановитої молоді до створення прототипів ліків. Для цього на базі нового комплекса обладнають спеціальну локацію, де молоді вчені – не співробітники компанії – зможуть займатися науковою діяльністю.

Крім того, у будівлі запроєктовано прозорий центральний коридор, проходячи яким відвідувачі зможуть спостерігати за лабораторними дослідженнями. Таким чином усі сучасні розробки будуть на відстані дотику.

Можливо, саме цьому комплексу «Фармак» судилося стати фармацевтичним центром, який підкорить не тільки ринки України, а й усього світу. Хоча, судячи зі зростання експорту, компанія вже близька до цієї мети.

Довідка про компанію:

«Фармак» – лідер фармацевтичного ринку України*. У продуктовому портфелі компанії близько 200 брендів. Серед основних напрямів – ендокринологічні, гастроентерологічні, кардіологічні, неврологічні, протизастудні та інші препарати.

Компанія щорічно реінвестує в розвиток до 90% прибутку. Загалом з 1995 року було інвестовано в модернізацію виробництва понад $310 млн. Щорічні інвестиції в наукові дослідження та розробки становлять приблизно $15 млн. Виробничі потужності, дослідницька база, лабораторно-технічний комплекс підприємства мають міжнародну сертифікацію та відповідають високим вимогам європейських стандартів GMP.

У 2020 році «Фармак» збільшив експортні постачання на 40%. Сьогодні продукція компанії представлена у понад 30 країнах ЄС, Центральної та Південної Америки, СНД, Близького Сходу, Азії та ін.

«Фармак» входить до ТОП-25 найінноваційніших компаній, визнаний найбільшим платником податків серед фармвиробників України та кращим роботодавцем**.

* за обсягами продажу лікарських засобів у грошовому вираженні, за даними Proxima Research

** за даними рейтингів видання «Власть денег» (2020 р.), «РЕЙТИНГ. Бізнес в офіційних цифрах» (2021 р.), «ТОП-100. Рейтинги крупнейших» (2020 р.).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті