Україна направить Литві партію колючого дроту для облаштування кордону з Білоруссю

Україна направить Литві партію колючого дроту для облаштування кордону з Білоруссю

Це допоможе спинити потік біженців, які незаконно перетинають кордон

Україна направить Литві партію колючого дроту для облаштування кордону з Білоруссю
фото Shutterstock

Українська влада направить Литві колючий дріт на облаштування кордону з Білоруссю. Про рішення Києва допомогти Вільнюсу повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба.

«Сьогодні ми вирішили забезпечити Литву колючим дротом, щоб зміцнити кордон. Наш друг і союзник Люблінського трикутника завжди може розраховувати на нас», – написав міністр в Twitter.

 2 липня Литва оголосила режим надзвичайного стану через наплив нелегальних мігрантів, які потрапляють в країну через білоруський кордон. У тому ж місяці литовські військові почали встановлювати загородження на кордоні з колючого дроту.

Кілька днів тому стало відомо, що колючий дріт в Литви закінчився, і потрібні нові поставки, яких поки що немає де замовити.

Міністр МЗС України розповів, що у вихідні провів розмову з главою литовського МЗС Габріелюсом Ландсбергісом. Темою бесіди, за словами Дмитра Кулеби, була «безпрецедентна міграційна криза, з якою Литва зіткнулася через Олександра Лукашенка».

12 липня Євросоюз почав строкову прикордонну операцію на кордоні Литви з Білорусією. У Литві зазначали, що попросять ЄС про розподіл частини нелегальних мігрантів з Азії та Африки європейськими країнами, якщо їх кількість в країні досягне 10 000 .

За минулий рік кордон Литви з Білорусією перетнули 74 нелегальних мігранти, тоді як в 2021-му їх кількість вже перевищила 2100.

Напередодні Литва заявилапро готовність блокувати бронетехнікою потік біженців з білоруського кордону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті