Литва заявила про готовність блокувати бронетехнікою потік біженців з білоруського кордону

Литва заявила про готовність блокувати бронетехнікою потік біженців з білоруського кордону

Уряд країни буде просити Євросоюз про розподіл мігрантів по країнах ЄС, якщо їх кількість досягне 10 000

Литва заявила про готовність блокувати бронетехнікою потік біженців з білоруського кордону
фото DR

Міністерство оборони Литви готове виставити блокпости з бронетехнікою біля таборів нелегальних мігрантів, що проникають в республіку з Білорусі, заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас, передає Коммерсант.

 МВС Литви також пропонує ввести на кордоні надзвичайний стан.

«Армія готова збільшити свою допомогу прикордонникам, виділити додаткові логістичні ресурси, а якщо треба, разом з прикордонниками ми можемо блокувати територію таборів мігрантів бронемашинами Hammer, аби місцеві жителі відчували себе спокійно», – написав міністр в Facebook.

За словами Арвідаса Анушаускаса, будь-які провокаційні дії, що заважають виконанню законних вимог, повинні бути припинені.

Тим часом МВС Литви запропонувало уряду ввести в прикордонних з Білоруссю районах режим надзвичайного стану через ситуацію з нелегалами.

«Міністерство направило пропозицію оцінити ситуацію, що склалася, з можливістю оголосити в прикордонній зоні надзвичайний стан», – заявила журналістам глава МВС Агне Білотайте.

Раніше заступник міністра внутрішніх справ Арнольдас Абрамавічюс заявив, що Литва буде просити Євросоюз про розподіл частини нелегальних мігрантів по країнах ЄС, якщо їх кількість в країні досягне 10 000.

Йдеться про мігрантів з Азії та Африки, які незаконно потрапили в Литву з Білорусії. У минулому році кордон Литви з Білоруссю перетнули 74 нелегальних мігранти. У 2021 році в прибалтійську країну їх прибуло вже близько 2100.

Нагадаємо, Литві не вистачило колючого дроту для будівництва паркану на кордоні з Білоруссю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті