Спотова ціна газу в Європі вчергове досягла нового рекорду
Зростання ціни відбулось на тлі подорожчання СПГ в Азії, низького рівня запасів в сховищах Європи і зниження поставок СПГ

Спотова ціна газу в Європі встановила черговий рекорд з березня 2018 року на тлі нового подорожчання СПГ в Азії. Також зростанню ціни посприяли низький рівень запасів в сховищах Європи і зниження поставок СПГ, пише «Інтерфакс».
Ціна газу з поставкою в четвер на хабі TTF в Нідерландах зросла лише за день на 5% – до $484 за тисячу кубометрів. Ціна газу перейшла до активного росту з початку тижня.
Раніше з середини місяця ціна спокійно дрейфувала в бічному тренді в коридорі $410-440.
Видання зазначає, що очікування липневих планових ремонтів на газопроводах «Газпрому» – «Північному потоці» і «Ямал-Європі» – раніше були каталізаторами зростання ціни, однак під час самих планових зупинок ціна йшла вниз і поверталася до зростання після перезапуску газопроводів.
З початку року контракт «на день вперед» на TTF в середньому коштує вже $293 за тисячу кубів. Понад 80% продажів «Газпрому» до Європи наразі здійснюються за спотовими індексами різного тимчасового базису – від місяця вперед на рік уперед. Нещодавно «Газпром» підвищив оцінку середньої ціни свого експорту в далеке зарубіжжя у 2021 році до $240.
Напередодні вересневий ф'ючерс по азійському спотового індексу Platts JKM виріс до $529 за тисячу кубометрів. Найдорожчий контракт майбутньої зими – на лютий 2022 року – тим часом коштує вже $570. Індекс JKM відображає спотову ринкову вартість вантажів, що поставляються до Японії, Південної Кореї, Китай і Тайвань. Ціни в Азії стабільно перевищують європейський спот – в червні «азійська премія» до ціни TTF склала до 20%.
У міру зростання ціни в Азії Європі дістається все менше поставок СПГ. Надходження регазифікованого зрідженого природного газу з терміналів Європи в газотранспортну систему в липні 2021 рік знижується на 23% стосовно липня 2020 року і на 31% проти липня докризового 2019 року. Падіння поставок проти попереднього місяця, до червня 2021 року, становить 13%. Також падає рівень запасів СПГ в резервуарах приймальних терміналів ЄС – середній рівень за останні 7 днів вже на 19% нижче, ніж за перший тиждень місяця.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].