SoftBank вирішив позбавитись від третини своєї частки в Uber

SoftBank вирішив позбавитись від третини своєї частки в Uber

Японський гігант має на меті таким чином компенсувати частину втрат інвестицій в китайську Didi

SoftBank вирішив позбавитись від третини своєї частки в Uber
фото www.flickr.com/photos/ykjc9/2705672779/

Японська холдингова компанія SoftBank оголосила, що продасть близько третини своєї частки в  Uber, щоб покрити втрату інвестицій в китайську Didi. Як повідомляє CNBC, японський гігант планує продати 45 млн акцій.

Акції Uber обвалились на тлі цієї новини на 5%.

SoftBank втратив близько $4 млрд на своїх позиціях у Didi. Компанія також зіткнулася з падінням оцінки Alibaba, скасуванням IPO Ant Group і припиненням лістингових планів ByteDance.

Ціна акцій Didi впала на 37% з позначки $14,14, на якій вони завершили свій перший торговий день 30 червня. Власні акції SoftBank також впали після первинного публічного розміщення акцій Didi в США. Фонд SoftBank Vision після лістингу в США володів 21,5% акцій Didi.

Японський гігант почав інвестувати в Uber у 2018 році. У 2019 SoftBank Vision Fund інвестував ще $333 млн в компанію. Ще 31 березня Uber називав SoftBank своїм «великим акціонером».

Багато експертів назвали покупку акцій Uber невдалою інвестицією. Однак в лютому цього року, генеральний директор SoftBank Масайосі Сон заявив, що його компанія «вже отримала прибуток від Uber приблизно в 500 млрд єн».

Нагадаємо: Didi провела IPO в Нью-Йорку наприкінці червня. В ході розміщення вона залучила близько $4,4 млрд, що зробило його другим (після Alibaba Group) найбільшим лістингом китайської компанії в США.

У відповідь китайське Управління з питань кіберпростору (CAC) почало розслідування щодо Didi, вимагаючи на час перевірки перестати реєструвати нових користувачів. Пізніше CAC повідомило, що сервіс таксі повинен бути вилучений з китайських магазинів додатків.

Як повідомлялось, ЗМІ дізналися, що китайська влада може накласти «серйозні, а можливо, і безпрецедентні санкції» на сервіс таксі Didi за те, що той провів первинне розміщення акцій на Нью-Йоркській фондовій біржі всупереч рекомендаціям влади.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло