Китайська ByteDance, власник TikTok, не наважилася на ІРО за кордоном через тиск влади

Китайська ByteDance, власник TikTok, не наважилася на ІРО за кордоном через тиск влади

Компанія розглядала можливість розміщення своїх акцій або в Гонконзі, або в Нью-Йорку

Китайська ByteDance, власник TikTok, не наважилася на ІРО за кордоном через тиск влади
фото DR

Власник соцмережі TikTok китайська компанія ByteDance збиралася провести IPO на одному із зарубіжних майданчиків, однак відклала його на невизначений термін через тиск китайської влади. Про це повідомляє The Wall Street Journal, на яке посилається Коммерсант.

За даними власних джерел видання, компанія розглядала можливість розміщення своїх акцій або в Гонконзі, або в Нью-Йорку. Однак в березні Управління з питань кібербезпеки (CAC) Китаю попросило компанію приділити більше уваги безпеці даних користувачів і тимчасово відмовитися від ідеї IPO. Керівництво ByteDance вважало за краще не ризикувати і на якийсь час відмовилося від цієї ідеї.

Ця ситуація точно повторює історію Didi Global. Але агрегатор таксі, на відміну від керівництва ByteDance, не отримавши прямої заборони і перебуваючи під тиском венчурних інвесторів, вирішив все ж вийти на біржу Нью-Йорка. І буквально наступного дня CAC оголосило про початок розслідування відносно Didi, а потім постановило видалити додаток компанії з усіх онлайн-магазинів Китаю.

Пізніше стало відомо про початок розслідування проти ще двох IT-компаній країни.

Китайська влада стурбована тим, що технологічні компанії країни, які проводять розміщення акцій в США, будуть змушені розкривати більше інформації американським регуляторам. У тому числі стурбованість влади Китаю викликає і те, що в руках американських регуляторів можуть опинитися дані про китайських користувачів, що збираються компанією.

12 липня CAC переглянуло в бік посилення вимоги до тих китайських технологічних компаній, які обслуговують або володіють даними не менше 1 млн клієнтів і хочуть розмістити свої акції за межами КНР. Як повідомляється в представленому на сайті відомства проекті вимог, такі компанії повинні будуть проходити додаткову перевірку в управлінні з кібербезпеки.

Нагадаємо, китайський таксі-сервіс Didi втратив $22 млрд після того, як стало відомо про тиск влади на нього.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло