«Купуй американське»: Байден закликав співвітчизників купувати товари, виготовлені в США

«Купуй американське»: Байден закликав співвітчизників купувати товари, виготовлені в США

Нові правила розширять положення програми «Купуй американське»,що застосовуються до третини товарів вартістю $600 млрд

«Купуй американське»: Байден закликав співвітчизників купувати товари, виготовлені в США
фото The New York Times

Президент США Джо Байден пообіцяв стимулювати виробництво в Сполучених Штатах за рахунок збільшення кількості товарів американського виробництва. Політика «Купуй американське», на думку президента, допоможе як пересічним громадянам, так і робочим профспілкам, передає Голос Америки.

Байден відвідав район Ліхай-Веллі в Пенсільванії в той момент, коли сенатори від обох партій досягли в Вашингтоні двосторонньої угоди щодо запропонованого президентом інфраструктурного пакету, кошти з якого підуть на відновлення доріг, мостів та інших об'єктів.

Президент зустрівся з місцевими членами Об'єднаної профспілки працівників автомобільної промисловості, а також отримав інформацію про нову модель сміттєвозу з електричним приводом, випробування якого компанія проводить в Нью-Йорку і Північній Кароліні.

Після цього Байден зняв піджак, засукав рукава сорочки і звернувся до присутніх на тлі припаркованих позаду вантажівок.

За його словами, гасло «Купуй американське» перетворилося в останні роки в «порожні обіцянки»: президент, очевидно, мав на увазі політику, яку просував Дональд Трамп.

«Моя адміністрація збирається зробити формулу «Купуй американське» реальністю», – заявив Байден. Президент ще під час першого тижня перебування при владі підписав указ, спрямований на використання величезної купівельної спроможності федерального уряду – найбільшого в світі покупця споживчих товарів – для підтримки американських виробників.

Нові правила розширюють існуючі положення програми «Купуй американське»,що застосовуються приблизно до третини товарів і послуг вартістю $600 млрд, які щороку купує федеральний уряд.

У разі затвердження цих правил негайно збільшиться мінімальна частка промислових товарів американського виробництва з 55% до 60%, а потім до 65% в 2024 році і до 75% до 2029 року.

Байден пообіцяв, що ці правила будуть виконуватися. «Ми будемо за цим стежити», – сказав він.

У зацікавлених сторін буде 60 днів на те, щоб прокоментувати зміни, перш ніж правила будуть остаточно затверджені.

Нові правила не будуть застосовуватися до послуг, на які припадає приблизно $300 млрд, тобто близько половини щорічних закупівель уряду, включаючи такі відомства, як міністерство оборони, заявили в адміністрації.

Також поки не очікується, що це негайно допоможе вирішити труднощі в ланцюжках поставок, включаючи глобальний дефіцит напівпровідників, який уповільнив виробництво автомобілів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті