Ціна за український гектар землі складає 40 000 грн – Роман Лещенко

Ціна за український гектар землі складає 40 000 грн – Роман Лещенко

Найбільше землі придбали у Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях

Ціна за український гектар землі складає 40 000 грн – Роман Лещенко
Фото: УНІАН

За місяць роботи ринку землі вже уклали 2901 угоду, загальна сума яких становила 210 млн грн – один гектар коштує 40 000 грн. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики з посиланням на міністра агрополітики Романа Лещенка.

Зазначається, що за 30 днів роботи ринку загальна площа проданих ділянок, щодо яких зареєстровано правочини, склала 5324 га.

«Тобто, за перший місяць ринку землі середня ціна за український гектар складає 40 000 грн. Наразі найбільше землі придбали у Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях. Але географія продажів – по всій країні», – інформує Роман Лещенко.

За словами першого заступника міністра юстиції Євгенія Горовця, вже понад 4 000 нотаріусів мають доступ до Державного земельного кадастру. Доступ до нього необхідний для перевірки дотримання покупцем обмеження у 100 га «в одні руки».

Він наголошує, що моніторинг земель засвідчив відсутність ажіотажу на ринку земель сільськогосподарського призначення, а також відсутність істотної зміни динаміки ринку в порівнянні із періодом до 1 липня 2021 року.

Раніше міністр агрополітики оприлюднив список документів, необхідних для продажу землі. Власники земельної ділянки зобов'язані зареєструвати право власності, мати кадастровий номер та виписку з Держреєстру прав власності.

Раніше повідомлялося, що сторонам угоди з купівлі земельної ділянки з першого липня необхідно буде сплатити 5% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору від зазначеної в договорі вартості ділянки.

Кабінет Міністрів завершив формування нормативно-правової бази, необхідної для запуску ринку землі.

Президент Володимир Зеленський підписав закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації. Верховна Рада (ВР) підтримала у другому читанні законопроєкт №2195, яким регулюється проведення електронних земельних аукціонів.

ВР у другому читанні ухвалила закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації – він є ключовим для проведення земельної реформи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті