На сховищі енергії Tesla Megapack в Австралії спалахнула пожежа

На сховищі енергії Tesla Megapack в Австралії спалахнула пожежа

Маск прокоментував це словами «Прометей вирвався на свободу»

На сховищі енергії Tesla Megapack в Австралії спалахнула пожежа
фото 7 News

Пожежа спалахнула при тестуванні промислового сховища електроенергії Megapack. Партнерами цього проекту є Tesla і французький виробник відновлюваних джерел енергії Neoen, пише The Bellз посиланням на Reuters.

За інформацією пожежної служби, інцидент стався на одній акумуляторній збірці (має формат звичайного контейнера) під час випробування сховища Victorian Big Battery під Мельбурном (Австралія). Співробітників евакуювали, ніхто не постраждав, проте оголошено тривогу через отруйного диму.

Об'єкт відключили від мережі, на електропостачання ситуація не вплине, заявив топ-менеджер Neoen Луї де Самбюсі. Причини інциденту не уточнюються. Пожежники проводять моніторинг атмосферного повітря і запобігають поширенню полум'я на сусідні батареї. За словами представника бригади, загрози для населення немає.

Засновник Tesla Ілон Маск відреагував на новину про пожежу твітом: «Прометей вирвався на свободу».

Промислові накопичувачі електроенергії вважаються майбутнім енергомереж, тому що вони вперше забезпечують повсюдне зберігання дешевої електроенергії на піку вироблення і її витрачання на піку споживання і особливо необхідні в мережах з сонячними електростанціями і вітрогенераторами.

Проект, в якому Neoen буде використовувати Tesla Megapacks, введуть в експлуатацію в листопаді 2021 року. Батарея буде зведена поруч з містом Джелонг і задіяна в межах австралійського штату Вікторія. На об'єкті буде достатньо енергії для забезпечення функціонування 500 000  будинків протягом години.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті