Місцеві бюджети не використали майже сім млрд грн освітньої субвенції – Мінфін

Місцеві бюджети не використали майже сім млрд грн освітньої субвенції – Мінфін

Міністерство наполягає на використанні цих коштів за цільовим призначенням у наступному бюджеті періоді

Місцеві бюджети не використали майже сім млрд грн освітньої субвенції – Мінфін
Фото: pexels.com

Станом на 1 липня 2021 на рахунках місцевих бюджетів акумульовано 6,83 млрд грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну з посиланням на дані Державної казначейської служби.

Зокрема, в обласних бюджетах та бюджеті Києва не використано 1,72 млрд грн, у бюджетах міських територіальних громад ‒ 2,14 млрд грн, а в бюджетах сільських та селищних територіальних громад ‒ 2,97 млрд грн.

Такий значний обсяг залишків утворився насамперед через накопичення на місцевих рахунках цільових коштів, наданих з держбюджету окремими рішеннями Кабінету міністрів на розвиток матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти.

На 1 липня цього року, за даними Міністерства освіти і науки (МОН), на рахунках місцевих бюджетів цільові залишки коштів становили 668,3 млн грн. З них 438,8 млн грн ‒ кошти, виділені рішенням уряду у 2020 році, на придбання шкільних автобусів, зокрема обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами.

Такі кошти, зазначають у Мінфіні, використовують на місцевому рівні дуже повільно, найчастіше вже після початку навчального року.

Міністерство наполягає на тому, щоб кошти «працювали» для мешканців громад та забезпечували доступну і якісну освіту її здобувачам. Для цього їх мають використати за цільовим призначенням у наступному бюджеті періоді.

«Існуюча тенденція свідчить про акумулювання коштів державного бюджету у місцевих бюджетах. Залишки коштів за освітньою субвенцією, не використані протягом наступного бюджетного періоду, мають повертатись до державного бюджету і працювати на розвиток економіки України, зокрема на зміцнення людського капіталу завдяки ресурсній підтримці освіти в цілому», – наголошують у Мінфіні.

Нагадаємо: уряд планує забезпечити ноутбуками понад 60 000 вчителів. Комп’ютери закуплять на 24 області та Київ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті