Оператор ГТС скоротив чистий прибуток більш ніж удвічі у I півріччі – до 5,6 млрд грн

Оператор ГТС скоротив чистий прибуток більш ніж удвічі у I півріччі – до 5,6 млрд грн

Компанія нарікає на негативний вплив мільярдних боргів облгазів на фінрезультат

Оператор ГТС скоротив чистий прибуток більш ніж удвічі у I півріччі – до 5,6 млрд грн
Фото: УНІАН

Оператор газотранспортної системи (ОГТСУ) скоротив чистий прибуток більш ніж удвічі – до 5,6 млрд грн. Водночас дохід компанії склав 28,8 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба ОГТСУ.

У пресслужбі пояснюють, що на фінансовий результат компанії негативно вплинули насамперед 10 млрд грн заборгованості учасників ринку газу за послуги його балансування та транспортування. 91% боргу утворили приватні оператори газорозподільних мереж (ОГРМ), тобто облгази та міськгази, які відібрали значні обсяги газу для виробничо-технологічних витрат (ВТВ) із системи магістральних газогонів.

«Треба зазначити, що ВТВ ОГРМ виріс на 93% порівняно з I півріччям 2020 року, а їх сукупний борг перед компанією за послуги транспортування і балансування газу у періоді склав майже 9,8 млрд грн», – йдеться у повідомленні Оператора ГТС.

Також за шість місяців ОГТСУ протранзитував  21,8 млрд куб. м газу, що на 9% більше, ніж передбачено поточною транзитною угодою. Обсяг транспортування газу внутрішнім споживачам зріс на 3% проти аналогічного періоду минулого року – до 15 млрд куб. м, а обсяги подачі газу в ГТС від видобувних компаній знизилися на 4% – до 9,2 млрд куб. м.

Обсяг виконання виробничих програм, як-от капітальних інвестицій, інвестицій у ремонти, технічне обслуговування та діагностику ГТС, становить 3,5 млрд грн, що, як повідомляють в ОГТСУ, значно перевищує аналогічний показник за попередні роки.

Нагадаємо: прибуток «Оператора ГТС» скоротився у I кварталі на чверть. Понад 80% доходу компанія отримала в результаті міжнародних операцій.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло