Суд арештував 13 російських літаків за польоти в Крим

Суд арештував 13 російських літаків за польоти в Крим

Літаки використовували для перевезення пасажирів з/до закритого Україною пункту пропуску «Сімферополь-авіа»

Суд арештував 13 російських літаків за польоти в Крим
Фото: ark.gp.gov.ua

Суд арештував 13 повітряних суден російського авіаперевізника, які використовувалися для перевезення пасажирів з та до закритого Україною пункту пропуску «Сімферополь-авіа», розташованого на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим (АРК). Про це повідомляє пресслужба прокуратури АРК та міста Севастополя.

Під час досудового розслідування правоохоронці з'ясували, що службовці однієї з російських авіакомпаній, яка здійснює регулярні рейси на окуповану територію, неодноразово порушували порядок в’їзду та виїзду з неї, з метою заподіяння шкоди інтересам України.

З 2019 року і донині, порушуючи норми міжнародного та українського законодавства, авіаперевізник незаконно використовував 13 пасажирських літаків марки Airbus, для переправлення осіб через державний кордон України. На офіційному сайті перевізника безпосередньо продають квитки з/до окупованого півострова.

«Здійснення перельотів іноземними (переважно російськими) авіакомпаніями на ТОТ АР Крим розглядається Україною як порушення норм міжнародного права, дії, що підривають суверенітет України, а також як порушення законодавства України, що тягне за собою кримінальну відповідальність авіаперевізників, операторів та капітанів повітряних суден», – йдеться у повідомленні.

У прокуратурі додали, наразі відомо, що не менш ніж 37 російських авіакомпаній здійснюють регулярні авіаперевезення на окупований півострів.

Нагадаємо: Рада скасувала вільну економічну зону «Крим». Документ також унормовує порядок в’їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті