Акції BioNTech перевищили 300 євро за штуку: інвестори вкладають кошти у виробників вакцин
Ціни на акції компаній Moderna і Pfizer останнім часом теж помітно зросли

Акції виробників мРНК-вакцин від коронавірусу, за даними онлайн-видання Manager Magazin, протягом кількох тижнів є фаворитами у інвесторів на фондових біржах. Так, 4 серпня ціна за одну акцію німецької компанії BioNTech подолала позначку в 300 євро. Це – максимум в історії підприємства, пише Deutsche Welle.
На Франкфуртській біржі цього дня, 4 серпня, курс акцій BioNTech склав 306 євро (296 євро напередодні).
Раніше газета The New York Times з посиланням на джерела повідомила, що американський регулятор лікарських засобів FDA збирається вже у вересні видати вакцині, яку німецька компанія BioNTech виробляє спільно з американською Pfizer, повноцінну реєстрацію. На даний момент препарат зареєстрований в США тільки для застосування в умовах надзвичайного стану.
Експерти вважають, що наявність «повної» реєстрації вакцини допоможе переконати скептично налаштованих громадян в необхідності зробити щеплення і підштовхне сповільнені в США темпи вакцинації. На даний момент близько 58% населення США, або 192 млн чоловік зробили як мінімум одне щеплення від коронавірусу.
Тим часом ціни на акції американських фармацевтичних компаній Moderna і Pfizer останнім часом теж помітно зросли. Як пише Manager Magazin, це може бути пов'язано з розрахунком на те, що з урахуванням значного поширення в світі дельта-варіанту інфекції незабаром багатьом знадобиться освіжити щеплення. Крім того, інвестори сподіваються, що фармацевтичним компаніям вдасться знайти застосування мРНК-технології і в інших областях.
Також стало відомо, що Європейська комісія уклала з компанією Novavax контракт на поставку до 200 млн доз вакцини від коронавірусу NVX-CoV2373 за умови її схвалення європейським регулятором лікарських засобів EMA. Після цього ціни на акції компанії виросли на 20%.
Вакцина від коронавірусу NVX-CoV2373 створена на основі інактивованого коронавірусу SARS-CoV-2 і містить крихітну частку характерного для нього спайк-білка (S-білка, або «шпильки»). Таким чином, препарат від Novavax працює за давно відомим принципом, що використовується, зокрема, при виробництві вакцин проти гепатиту В або правця: імунна система реагує на білки в вакцині. При цьому імунна реакція відбувається значно швидше, тому що організму не потрібно виробляти S-білки. Вважається, що ефективний захист настає при дворазовому застосуванні NVX-CoV2373.
Нагадаємо, Єврокомісія підписалаконтракт з американською Novavax на 200 млн доз вакцини проти COVID.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].