Європейський регулятор вивчає нові потенційні побічні ефекти мРНК-вакцин проти COVID

Європейський регулятор вивчає нові потенційні побічні ефекти мРНК-вакцин проти COVID

У певної кількості людей після щеплення препаратами Pfizer і Moderna проявились багатоформна еритема, глоумеронефрит і нефротичний синдром

Європейський регулятор вивчає нові потенційні побічні ефекти мРНК-вакцин проти COVID
Фото https://www.flickr.com/photos/prachatai/51281891950/

Невелика кількість людей поскаржились на нові побічні ефекти, які вони відчули після вакцинації проти коронавірусу препаратами Pfizer і Moderna. Як повідомляє Reuters, комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) взявся за їх вивчення.

Мова йде про багатоформну еритему (форму алергічної реакції), глоумеронефрит (запалення нирок) і нефротичний синдром (хвороба нирок, що характеризується важкою втратою білка з сечею). Спостережний орган не вказав, скільки випадків нових потенційних побічних ефектів було зареєстровано, але додав, що додаткові дані у компаній. Наразі EMA не рекомендує вносити зміни в маркування вакцин.

За даними EMA, станом на 29 липня в Європейській економічній зоні було введено трохи більш як 43,5 млн доз вакцини Spikevax (Moderna) в порівнянні з понад 330 млн доз вакцини Comirnaty (Pfizer-BioNTech).

Як повідомлялось, минулого місяця EMA виявило можливий зв'язок між дуже рідкісним запаленням серця і мРНК-вакцинами. Однак європейський регулятор і Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) підкреслили, що користь від цих вакцин переважує будь-які ризики.

У червні Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю заявило, що виявлена невелика кількість випадків запалення серця, що спостерігається в основному у молодих чоловіків, які отримали вакцину проти COVID-19 компанії Pfizer, ймовірно, пов'язана з їх вакцинацією.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло