Росія істотно збільшила обсяги «секретного» експорту з початку року – росЗМІ

Росія істотно збільшила обсяги «секретного» експорту з початку року – росЗМІ

З січня по червень обсяги засекреченого експорту зросли на 61% до $27 млрд

Росія істотно збільшила обсяги «секретного» експорту з початку року – росЗМІ
фото www.flickr.com/photos/44400809@N07/47162121

Видання «Вєдмості» дослідили дані Федеральної митної служби РФ, опубліковані на початку серпня, і з'ясували обсяги і напрямки так званого «секретного» експорту та імпорту. Це ті групи товарів, які митниця приховує за «секретними кодами» SS, SSSS тощо, – в залежності від рівня товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності.

За офіційними даними, Росія за січень-червень 2021 року поставила на світовий ринок літаків, зброї, боєприпасів та іншого прихованої в митній статистиці оборонної продукції на $4,7 млрд. У порівнянні з аналогічним періодом 2020 року експорт зріс на 31% – тоді він був $3, 6 млрд.

Загальний засекречений експорт товарів за 6 місяців цього року виріс на 61% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав $ 27 млрд. Більша частина (майже три чверті) – це поставки газу в Європу.

Прихований оборонний експорт включає літаки (код 88), зброю та боєприпаси (код 93). Разом ці категорії набирають $4,6 млрд. Крім того, в оборонний експорт входять також танки і БТР (код 8710 – $60 млн) і кораблі, військові і цивільні (код 8906 – $ 78 млн), випливає з проаналізованої статистики.

Найбільшими країнами-одержувачами російського оборонного експорту в цьому році виявилися Чехія ($683 млн), Алжир ($603 млн) і Китай ($488 млн). У Чехії був найзначніше зростання експорту – майже вшестеро.

Зазвичай секретні оборонні поставки зростають до кінця року і перевищують першу половину приблизно вдвічі. Це співвідношення з року в рік стабільно, і тому загальний експорт у 2021 році очікується на рівні $13,5-14 млрд.

Секретний імпорт, за яким позначається ввезення в країну цивільних літаків з США, Франції та Канади, збільшився на 40% – з $4,8 млрд до $6,8 млрд.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло