Світовий банк допоможе Україні створити кліматичний фонд
Фонд стане новою фінінституцією, яка співфінансуватиме програми з декарбонізації та модернізації

Світовий банк допоможе Україні створити дієвий кліматичний фонд. Про це повідомляє пресслужба Міністерства довкілля за підсумками онлайн-зустрічі очільника міністерства Романа Абрамовського з представниками Світового банку (СБ) у справах країн Східної Європи.
Абрамовський пояснив, що кліматичний фонд – це нова фінансова інституція, яка співфінансуватиме через прозорі процедури програми з декарбонізації та модернізації.
«Для нас надважливо отримати такого надійного партнера у розвитку кліматичних фінансів, що акумулює досвід світових країн із створення та оптимальних алгоритмів роботи таких фондів», – зазначив міністр.
Крім цього, у Міндовкілля розповіли про вже виконані Україною завдання щодо екологічної політики. Зокрема, йдеться про запуск інвентаризації лісів, продаж 100% ділової деревини через відкриті аукціони та розроблену стратегію управління лісами до 2035 року.
Голова Світової Практики з питань захисту довкілля, природних ресурсів та блакитної економіки для Європи та Центральної Азії Ксенія Львовскі зауважила, що для СБ важливо, аби у сфері захисту довкілля відбувалися зміни та реформи. Тоді банк надаватиме технічну та консультативну допомогу, кредитні кошти.
За її словами, напрямків співпраці може бути багато. Але пріоритетними наразі є кліматичні фінанси, лісове господарство, управління відходами, запобігання промисловому забрудненню та розвиток біорізноманіття.
У підсумку, сторони домовилися про співпрацю в:
- створенні Українського кліматичного фонду;
- підготовці аналітичного звіту про кліматичні цілі та розвиток економіки;
- підготовці стратегії партнерства між Україною та (СБ), яка складатиметься із коротко- та довгострокових проєктів на наступні п'ять років;
- проведенні технічних дискусій по низці законопроєктів та продовженні спільної аналітичної та законотворчої роботи;
- розвитку та проведенні масштабної інституційної реформи лісового господарства.
Нагадаємо: з 8 серпня Україна живе в екологічному боргу, тобто використовує більше ресурсів, аніж довкілля здатне відтворити за рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].