Світовий банк допоможе Україні створити кліматичний фонд

Світовий банк допоможе Україні створити кліматичний фонд

Фонд стане новою фінінституцією, яка співфінансуватиме програми з декарбонізації та модернізації

Світовий банк допоможе Україні створити кліматичний фонд
Фото: finchannel.com

Світовий банк допоможе Україні створити дієвий кліматичний фонд. Про це повідомляє пресслужба Міністерства довкілля за підсумками онлайн-зустрічі очільника міністерства Романа Абрамовського з представниками Світового банку (СБ) у справах країн Східної Європи.

Абрамовський пояснив, що кліматичний фонд – це нова фінансова інституція, яка співфінансуватиме через прозорі процедури програми з декарбонізації та модернізації.

«Для нас надважливо отримати такого надійного партнера у розвитку кліматичних фінансів, що акумулює досвід світових країн із створення та оптимальних алгоритмів роботи таких фондів», – зазначив міністр.

Крім цього, у Міндовкілля розповіли про вже виконані Україною завдання щодо екологічної політики. Зокрема, йдеться про запуск інвентаризації лісів, продаж 100% ділової деревини через відкриті аукціони та розроблену стратегію управління лісами до 2035 року.

Голова Світової Практики з питань захисту довкілля, природних ресурсів та блакитної економіки для Європи та Центральної Азії Ксенія Львовскі зауважила, що для СБ важливо, аби у сфері захисту довкілля відбувалися зміни та реформи. Тоді банк надаватиме технічну та консультативну допомогу, кредитні кошти.

За її словами, напрямків співпраці може бути багато. Але пріоритетними наразі є кліматичні фінанси, лісове господарство, управління відходами, запобігання промисловому забрудненню та розвиток біорізноманіття.

У підсумку, сторони домовилися про співпрацю в:

  • створенні Українського кліматичного фонду;
  • підготовці аналітичного звіту про кліматичні цілі та розвиток економіки;
  • підготовці стратегії партнерства між Україною та (СБ), яка складатиметься із коротко- та довгострокових проєктів на наступні п'ять років;
  • проведенні технічних дискусій по низці законопроєктів та продовженні спільної аналітичної та законотворчої роботи;
  • розвитку та проведенні масштабної інституційної реформи лісового господарства.

Нагадаємо: з 8 серпня Україна живе в екологічному боргу, тобто використовує більше ресурсів, аніж довкілля здатне відтворити за рік.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло