Поставки газу по «Північному потоку 2» можуть початися вже восени: «Газпром» назвав обсяги

Поставки газу по «Північному потоку 2» можуть початися вже восени: «Газпром» назвав обсяги

Після заяви «Газпрому» знизилися ціни на газ в Європі

Поставки газу по «Північному потоку 2» можуть початися вже восени: «Газпром» назвав обсяги
фото APF
(архівне фото)

Російський газовий монополіст «Газпром» назвав очікуваний  обсяг поставок газу по трубопроводу «Північний потік 2» у поточному році. До кінця року по новому газопроводу, будівництво якого завершено майже на 100%, може бути поставлено 5,6 млрд кубометрів газу, йдеться в заяві концерну, поширеній 19 серпня, передає Deutsche Welle.

При цьому точна дата запуску нового газопроводу не називається. Будівництво першої нитки «Північного потоку 2» завершилося 4 червня. Як очікується, друга нитка газопроводу буде добудована в серпні.

Одночасно «Газпром» повідомив, що по працюючому газопроводу «Північний потік» за перші сім місяців 2020 року надано в Німеччину 33,7 млрд кубометрів газу. Друга гілка буде мати пропускну здатність 110 млрд кубометрів на рік.

Після заяви «Газпрому» про можливий початок поставок газу по новій трубі вже цього року в Європі знизилися ціни на газ. Зокрема, вересневий ф'ючерс на індекс газового хаба TTF на ICE Futures знизився з $531 до $511 за тисячу кубометрів.

Закінчення будівництва «Північного потоку 2» стане однією з тем зустрічі канцлера ФРН Ангели Меркель і президента РФ Владіміра Путіна в Москві 20 серпня, а також візиту Меркель до Києва 22 серпня.

Трубопровід, по якому газ із Росії буде постачатися в федеральну землю Мекленбург-Передня Померанія, добудовує «Газпром» власними силами, оскільки швейцарський підрядник призупинив роботу після введення санкцій США.

21 липня стало відомо про угоду Німеччини з США щодо врегулювання конфлікту навколо «Північного потоку 2». У його рамках Німеччина зобов'язалася вживати заходів у разі спроб Кремля використовувати енергоносії як зброю проти України, або агресії РФ щодо України. Відповідні заходи будуть спрямовані на обмеження експорту російських енергоносіїв до Європи. Сполучені Штати і Німеччина зобов'язуються використовувати важелі для продовження договору про транзит російського газу через Україну, що закінчується в 2024 році, на 10 років.

При цьому новий німецький уряд, якщо його сформують «Зелені», може взагалі відмовитися від газопроводу «Північний потік 2», заявивголова партії «Альтернатива для Німеччини».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло