«Негативні новини майже щодня»: китайські ринки втратили понад $560 млрд за тиждень

«Негативні новини майже щодня»: китайські ринки втратили понад $560 млрд за тиждень

Атака влади на бізнес викликала в інвесторів «стадний ефект» і змусила розпродувати акції

«Негативні новини майже щодня»: китайські ринки втратили понад $560 млрд за тиждень
фото Shutterstock

Сукупна капіталізація фондових ринків Гонконгу і материкового Китаю за тиждень скоротилася більше ніж на $560 млрд через відтік інвесторів, які побоюються репресивних заходів з боку китайських регуляторів, пише Forbesз посиланням на Reuters.

Індекс Hang Seng, що відстежує котирування 34 найбільших компаній на біржі Гонконгу, знизився на 1,8% станом на закриття торгів у п'ятницю. З пікового значення в лютому він впав на 20%, пише Financial Times. Індекс Shanghai Composite впав на 1,1% до найнижчого рівня закриття більше ніж за два тижні. Індекс блакитних фішок CSI300 показав зниження на 1,9%.

Епіцентром розпродажі став технологічний сектор, вказує Reuters. Акції онлайн-ритейлера Alibaba в п'ятницю впали на 2,6%, обновивши історичний мінімум. Котирування сервісу доставки Meituan на закритті впали на 4,5% – до найнижчого рівня з серпня минулого року.

Акції інтернет-компанії Tencent в ході торгів в п'ятницю знизилися до мінімуму за 14 місяців.

Інвестори розпродають «колись улюблені» акції в умовах невизначеності через дії китайських регуляторів проти приватного бізнесу, пише Reuters.

«Негативні новини з'являються майже щодня, і здається, що кінця цьому не видно», – сказав портфельний менеджер Nuvest Capital в Сінгапурі Дейв Ван.

«Зараз діє стадний ефект: люди бачать, що хтось продає, і роблять те ж саме», – зазначив керуючий директор брокера Wealthy Securities Луїс Цзе.

Раніше цього тижня Пекін анонсував посилення правил конкуренції в технологічному секторі. Нове регулювання обмежить використання користувацьких даних в інтернеті. Крім того, в п'ятницю в Китаї прийняли закон про захист даних користувачів, який обмежує можливості компаній з обробки персональних даних. Зокрема, в ньому йдеться про те, що бізнес повинен обмежуватися мінімальним обсягом даних.

Крім того, з 1 вересня набуде чинності закон про безпеку даних, який закріпить класифікацію даних на основі їх економічної цінності та значущості для національної безпеки Китаю. Reuters називає два цих документа основними постановами, які будуть регулювати інтернет в Китаї в майбутньому.

Нагадаємо, Китай звинувативWeChat і десятки інших додатків у незаконній передачі даних – порушники повинні внести коригування до 25 серпня, інакше в них почнуться проблеми.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло