IKEA тестує два нових формати магазинів – без лабіринтів і без парковок

IKEA тестує два нових формати магазинів – без лабіринтів і без парковок

Покупці зможуть сканувати товари за допомогою смартфонів і вибрати маршрут проходу по магазину

IKEA тестує два нових формати магазинів – без лабіринтів і без парковок
фото Ikea

Шведська меблева компанія IKEA тестує два нових формати магазинів, які передбачають відмову від традиційних для компанії виставкових залів, що нагадують лабіринти, повідомляє Forbesз посиланням на The Wall Street Journal.

Шведський ритейлер вивчає, як можна зберегти в покупців цікавість до традиційних магазинів в епоху інтернет-торгівлі, зазначає газета.

У серпні для тестування нового формату холдинг Ingka, що керує більшістю роздрібних магазинів IKEA, відновив роботу торгової точки в Шанхаї, пише WSJ. Поряд з традиційними виставковими залами і магазином дрібних товарів тут є схоже на театр приміщення, де покупці можуть просто провести час з друзями, ресторан з фермерської продукцією і місце, де співробітники допомагають відвідувачам відремонтувати старі речі і зібрати нові. У магазині такого формату люди можуть витратити цілі години на щось не пов’язане з  шопінгом.

Крім того, в четвер ритейлер відкриє новий п'ятиповерховий магазин з кав’ярнею на даху у Відні, додає WSJ. Від великих магазинів IKEA, що знаходяться далеко від центру міста, нова торгова точка буде відрізнятися відсутністю парковки. Аксесуари та невеликі меблі можна буде забрати з магазину, а більші товари можна буде замовити з доставкою додому наступного дня.

В обох магазинах покупці можуть сканувати товари за допомогою смартфонів, відзначає WSJ. Вони також можуть вибрати маршрут проходу по магазину. Традиційні магазини IKEA передбачали тільки один маршрут, розроблений для того, щоб відвідувач задумався про купівлю майже кожної речі, що траплялася йому на очі, навіть якщо прийшов за чимось конкретним.

IKEA вивчить дані про продажі в нових магазинах і відгуки про них, пише газета.

«На основі цього ми вирішимо, які елементи, як нам здається, готові до впровадження в інших магазинах», – заявив виданню заступник менеджера з питань ритейлу IKEA Стефан Вановербеке. За його словами, будь-які зміни в магазинах на інших ринках будуть відбуватися в найближчі кілька років.

Нагадаємо, згідно з розслідуваннямEarthsight, російський політик Євген Бакур незаконно вирубував ліс і продавав його IKEA.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло