Дослідники встановили, що місія на Марсі повинна тривати не довше чотирьох років
Крім технічних труднощів головну небезпеку несе сонячна і космічна радіація

Нове дослідження показало, що обмеження тривалості польоту на Марс і назад допоможе знизити кількість небезпечної радіації, якій піддаються астронавти, пише HighTech.
Щоб відправити мандрівників на Марс, вченим та інженерам доведеться подолати багато технологічних перешкод і проблем безпеки. Одна з них – серйозний ризик, пов'язаний з радіоактивним випромінюванням частинок Сонця, далеких зірок і галактик.
Головне завдання вчених знайти відповідь на два питання. По-перше, чи буде випромінювання частинок становити серйозну загрозу для життя людини під час польоту на Марс туди і назад? По-друге, чи можна захистити космонавтів і космічний корабель від радіації, регулюючи сам політ, наприклад, його тривалість? Вчені відповіли на це в статті для журналу Space Weather.
Згідно з дослідженням, небезпеку радіації під час подорожі на Марс можна мінімізувати, якщо обмежити час тривалості місії. В середньому, вона не повинна перевищувати чотири роки.
Також час польоту людини на Марс має значення. Вчені визначили, що найкращий час – період сонячного максимуму. Тоді космічний корабель менше зазнає дії небезпечних і енергійних частинок з далеких галактик. Вони будуть відхилятися підвищеною сонячною активністю.
Поїздка такої довжини була б можлива. В середньому, політ на Марс займає близько дев'яти місяців. Тому залежно від часу запуску і доступного палива, людська місія досягне Червоної планети і повернеться на Землю менш ніж за два роки.
Нагадаємо, Японія планує привезти на Землю зразки марсіанського грунту раніше за США і Китай.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].