Дослідники встановили, що місія на Марсі повинна тривати не довше чотирьох років

Дослідники встановили, що місія на Марсі повинна тривати не довше чотирьох років

Крім технічних труднощів головну небезпеку несе сонячна і космічна радіація

Дослідники встановили, що місія на Марсі повинна тривати не довше чотирьох років
фото Pixaby

Нове дослідження показало, що обмеження тривалості польоту на Марс і назад допоможе знизити кількість небезпечної радіації, якій піддаються астронавти, пише HighTech.

Щоб відправити мандрівників на Марс, вченим та інженерам доведеться подолати багато технологічних перешкод і проблем безпеки. Одна з них – серйозний ризик, пов'язаний з радіоактивним випромінюванням частинок Сонця, далеких зірок і галактик.

Головне завдання вчених знайти відповідь на два питання. По-перше, чи буде випромінювання частинок становити серйозну загрозу для життя людини під час польоту на Марс туди і назад? По-друге, чи можна захистити космонавтів і космічний корабель від радіації, регулюючи сам політ, наприклад, його тривалість? Вчені відповіли на це в статті для журналу Space Weather.

Згідно з дослідженням, небезпеку радіації під час подорожі на Марс можна мінімізувати, якщо обмежити час тривалості місії. В середньому, вона не повинна перевищувати чотири роки.

Також час польоту людини на Марс має значення. Вчені визначили, що найкращий час – період сонячного максимуму. Тоді космічний корабель менше зазнає дії небезпечних і енергійних частинок з далеких галактик. Вони будуть відхилятися підвищеною сонячною активністю.

Поїздка такої довжини була б можлива. В середньому, політ на Марс займає близько дев'яти місяців. Тому залежно від часу запуску і доступного палива, людська місія досягне Червоної планети і повернеться на Землю менш ніж за два роки.

Нагадаємо, Японія планує привезти на Землю зразки марсіанського грунту раніше за США і Китай.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло