Японія планує привезти на Землю зразки марсіанського грунту раніше за США і Китай

Японія планує привезти на Землю зразки марсіанського грунту раніше за США і Китай

У зразках, зібраних з різних точок Фобоса, більше шансів знайти сліди життя, ніж у грунті, взятому з Марса

Японія планує привезти на Землю зразки марсіанського грунту раніше за США і Китай
фото NASA

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) планує запустити в 2024 році зонд, який приземлиться на Фобос, один з двох природних супутників Марса, і збере 10 грамів грунту, які доставить на Землю в 2029 році. Якщо цьому плану нічого не завадить, Японія, а не США чи Китай, стане першою країною, що привезла зразки породи з марсіанського регіону, пише HighTech Plus з посиланням на Phys.org.

На початку року на поверхню Марса опустився всюдихід NASA «Perseverance», одне із завдань якого – зібрати три десятки зразків місцевого грунту. Потім їх відправлять на Землю на кораблі Європейського космічного агентства в 2031 році.

Китайський марсохід, який прибув на планету в травні, повинен передати свої знахідки додому трохи раніше – в 2030 році.

Як вважають вчені JAXA, 0,1% грунту на поверхні супутника Фобоса прибули з Марса, і в 10 грамах або приблизно 30 гранулах, які отримають геологи, міститиметься суміш матеріалів самого супутника з піском, занесеним з Червоної планети бурями.

У зразках, зібраних з різних точок Фобоса, більше шансів знайти сліди життя, ніж у грунті, взятому з одного місця на Марсі, вважає професор Томохіро Усуї з Інституту космічних досліджень і астронавігації.

Звичайно, ніяка форма життя, що потрапила з Марса на Фобос, не витримала б впливу сонячної і космічної радіації, але вивчаючи зразки грунту з марсіанського місяця, вчені сподіваються більше дізнатися про еволюцію марсіанської біосфери.

Дані, отримані колегами з США і Китаю, зможуть доповнити один одного і дати повнішу відповідь на питання про існування життя на цій планеті.

Нові дослідження, опубліковані цього літа, розкривають загадки будови Марса. Виявляється, на відміну від Землі, у Марса немає тектонічних плит; її кора – це одна гігантська плита. Остигаючи, планета скорочується, що призводить до сейсмічних коливань. Вивчивши їх, вчені змогли нанести на карту внутрішню структуру Марса.

Як повідомлялося, маросохід Perseverance не зміг з першого разу взяти з Марсу проби грунту.

Нагадаємо, NASA набирає добровольців для симуляції польоту на Марс, який триватиме рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті