Японія планує привезти на Землю зразки марсіанського грунту раніше за США і Китай
У зразках, зібраних з різних точок Фобоса, більше шансів знайти сліди життя, ніж у грунті, взятому з Марса

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) планує запустити в 2024 році зонд, який приземлиться на Фобос, один з двох природних супутників Марса, і збере 10 грамів грунту, які доставить на Землю в 2029 році. Якщо цьому плану нічого не завадить, Японія, а не США чи Китай, стане першою країною, що привезла зразки породи з марсіанського регіону, пише HighTech Plus з посиланням на Phys.org.
На початку року на поверхню Марса опустився всюдихід NASA «Perseverance», одне із завдань якого – зібрати три десятки зразків місцевого грунту. Потім їх відправлять на Землю на кораблі Європейського космічного агентства в 2031 році.
Китайський марсохід, який прибув на планету в травні, повинен передати свої знахідки додому трохи раніше – в 2030 році.
Як вважають вчені JAXA, 0,1% грунту на поверхні супутника Фобоса прибули з Марса, і в 10 грамах або приблизно 30 гранулах, які отримають геологи, міститиметься суміш матеріалів самого супутника з піском, занесеним з Червоної планети бурями.
У зразках, зібраних з різних точок Фобоса, більше шансів знайти сліди життя, ніж у грунті, взятому з одного місця на Марсі, вважає професор Томохіро Усуї з Інституту космічних досліджень і астронавігації.
Звичайно, ніяка форма життя, що потрапила з Марса на Фобос, не витримала б впливу сонячної і космічної радіації, але вивчаючи зразки грунту з марсіанського місяця, вчені сподіваються більше дізнатися про еволюцію марсіанської біосфери.
Дані, отримані колегами з США і Китаю, зможуть доповнити один одного і дати повнішу відповідь на питання про існування життя на цій планеті.
Нові дослідження, опубліковані цього літа, розкривають загадки будови Марса. Виявляється, на відміну від Землі, у Марса немає тектонічних плит; її кора – це одна гігантська плита. Остигаючи, планета скорочується, що призводить до сейсмічних коливань. Вивчивши їх, вчені змогли нанести на карту внутрішню структуру Марса.
Як повідомлялося, маросохід Perseverance не зміг з першого разу взяти з Марсу проби грунту.
Нагадаємо, NASA набирає добровольців для симуляції польоту на Марс, який триватиме рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].