«ДТЕК Енерго» і «Центренерго» домовилися про поставку 75 000 тонн вугілля зі США

«ДТЕК Енерго» і «Центренерго» домовилися про поставку 75 000 тонн вугілля зі США

Вугілля розподілять рівними частинами для потреб ТЕС приватної й державної генерацій

«ДТЕК Енерго» і «Центренерго» домовилися про поставку 75 000 тонн вугілля зі США
фото: energo.dtek.com

«ДТЕК Енерго» Ріната Ахметова та державне ПАТ «Центренерго» погодили з американською компанією поставку 75 000 тонн енергетичного вугілля. Вугілля розподілять рівними частинами (по 37 500 т) для потреб ТЕС приватної та державної генерацій. Про це повідомляється на сайті «ДТЕК».

«Забезпечити імпорт вугілля стало можливим завдяки нормалізації ситуації на ринку електроенергії, яка дозволила досягти економічно обґрунтованих цін та, таким чином, знайти необхідні ресурси для підготовки генерацій до осінньо-зимового періоду», – заявив генеральний директор «ДТЕК Енерго» Ільдар Салєєв.

Зазначається, що судно з паливом прибуде до України найближчими місяцями.

«Минулого року українська енергосистема опинилася в непростій ситуації через сильні морози та недостатні запаси вугілля. Тому стабільність роботи енергосистеми – наш перший пріоритет. Додаткові запаси вугілля дозволять нам спокійно пройти через опалювальний сезон, без необхідності використання газу або ж імпорту електроенергії. Центренерго також залишається єдиним споживачем вугілля держшахт, яке майже повністю забезпечує потреби підприємства», – зазначили у ПАТ «Центренерго».

Агентство «Інтерфакс-Україна» повідомляє, що поставка американського вугілля буде здійснена через міжнародного трейдера Trafigura.

Нагадаємо, 19 серпня компанія «ДТЕК» отримала першу партію польського вугілля об'ємом 2700 тонн у рамках підписаної компанією і вугледобувним підприємством Bogdanka угоди на імпорт 320 000 тонн енергетичного вугілля з сусідньої країни. Також «ДТЕК Енерго» очікує постачання палива з Казахстану.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті