ВIRUCHIY 021 або «Час, що не втрачено»
Партнерський матеріал

ВIRUCHIY 021 або «Час, що не втрачено»

У Приморську Запорізької області відбудеться міжнародний симпозіум сучасного мистецтва

Этот материал также доступен на русском языке
ВIRUCHIY 021 або «Час, що не втрачено»

З 4 по 18 вересня в місті Приморськ Запорізької області на території Туристичного комплексу «Райдуга» відбудеться міжнародний симпозіум сучасного мистецтва ВIRUCHIY 021 або «Час, що не втрачено», що об’єднає 20 митців з різних куточків України, Республіки Білорусь та Іспанії.

Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY («Бірючий») є наймасштабнішою художньою резиденцією України, що засновано 2006 року. За 16 років існування в резиденціях «Бірючого» прийняли участь майже 300 авторів і 14 арт-груп з 19 країн світу: Італії, Франції, Німеччини, Австрії, Чехії, Чорногорії, Нідерландів, Швейцарії, Польщі, Іспанії, Росії, Великобританії, США, Республіки Білорусь, Австралії, Канади, Ізраїлю, Боснії і Герцеговини, Сербії та Казахстану.

«Україна перебуває в пошуку власної історії. Не ідеологічного історичного наративу – це вже було в більшовицькому та націоналістичному проєктах та залишається у нашому суспільстві ретро-світоглядними течіями без візії майбутнього. Замість підганяти власну історію під певні ідеї чи стандарти, маємо поставитись до неї, як до історії хвороби, де кожна деталь має значення й мусить бути врахована. Інакше не матимемо правдивого діагнозу стану суспільства – коментує куратор проєкту BIRUCHIY 021 або «Час, що не втрачено», український арткритик, публіцист, куратор виставок і культурних проєктів в Україні, США, Китаї, Киргизстані та Чорногорії Костянтин Дорошенко – З цієї позиції митцям пропонується осягнути персональну історію та історію країни, як насичений час, який, при всьому розмаїтті подій, від трагічних до переможних, не втрачений. Бо все, що відбувалося з нашою країною та її мешканцями, привело нас в наше сьогодні. Інша справа – що робити з цим досвідом? Які висновки ми отримаємо з нього, що візьмемо у майбутнє? Чи потягнемо туди роз’єднуючі неврози, образи, протистояння та стереотипи політики? Чи створюватимемо нову агору, громадянський консенсус, користуючись досягненнями прогресу заради побудови щастя? Власного, індивідуального, яке не існує без рівноваги з оточуючим світом та людством».

За словами організатора резиденції та президента ГО «Спілка Дослідників Сучасного Мистецтва» Геннадія Козуба (Запоріжжя) – «Нові місця – завжди нові враження та емоції, нові рефлексії авторів. Наш симпозіум завжди був багатонаціональним. Як митці у художній спільноті, так і люди у громадському суспільстві, завжди знаходяться у взаємодії та в пошуку спільних рис, ідей та мрій. Тому від спілкування митців на нових територіях і у нових місцях ми очікуємо цікавий результат, спостерігати за створенням якого або брати участь в цьому процесі буде дійсно щастям».

В програмі мистецької резиденції заплановано проведення безкоштовних для відвідування лекцій, artist talks, презентацій та публічних обговорень суспільно важливих тем, як очно на території туристичного комплексу «Райдуга» так і онлайн на сторінках BIRUCHIY у соціальних мережах.

До дня міста Приморська, що святкуватиме свій 200-й день народження 17 вересня 2021 року, планується мультимедійна виставка за підтримки мерії міста.

Учасники проєкту:

Київ, Україна: Володимир Будніков, Анастасія Буднікова, Олександр Глядєлов, Ілля Ісупов, Олексій Зінченко, Жанна Кадирова, Світлана Ратошнюк, Влада Ралко, Денис Рубан, Олексій Сай, Іван Сауткін

Харків, Україна: Сергій Братков, Артем Волокітін, Тетяна Маліновська

Запоріжжя, Україна: Володимир Гуліч, Настя Лойко

Миколаїв, Україна: Віктор Покиданець

Львів, Україна: Юрій Коваль

Барселона, Іспанія: Ксав’є Ескала, Ніна Мурашкіна

Мінськ, Республіка Білорусь: Олексій Кузьмич, Олексій Луньов

ВIRUCHIY 021 або «Час, що не втрачено»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті