Куба визнає та буде регулювати криптовалюти

Куба визнає та буде регулювати криптовалюти

Гостра потреба в грошах стала у заблокованої до світової економіки країни сприяла зростанню поширення криптовалют на Кубі

Куба визнає та буде регулювати криптовалюти
фото www.flickr.com/photos/strocchi/48374597852

Уряд Куби заявив, що буде визнавати і регулювати криптовалюти для платежів на острові. Як повідомляє Euronews, у резолюції 215, опублікованій в «Офіційному віснику», йдеться, що центральний банк встановить нові правила поводження з цифровими валютами. Комерційним постачальникам супутніх послуг тепер потрібна ліцензія центрального банку для продовження операцій.

Кубинська резолюція вступить в силу 15 вересня.

Американське ембарго відносно комуністичної держави перетворило Кубу в ізгоя світової економіки. Рішення Куби приєднатися до Сальвадору в використанні децентралізованої віртуальної готівки може допомогти країні обійти режим санкцій США, який був введений при колишньому президенті Дональда Трампа і продовжений при президенті Джо Байдені.

«Це історична подія, – сказав Боаз Собрадо, лондонський аналітик фінансових технологій, який чотири роки пропрацював у сфері криптовалют на Кубі. – Це консервативний уряд, який як і раніше дотримується традиційних марксистських принципів. Фактично, комуністичний центральний банк Куби був заснований Че Гевара. Той факт, що вони обережно регулюють ситуацію, показує, що вони зацікавлені в тому, що це може їм дати».

Пандемія COVID-19 ще більше ускладнила процес ввезення та вивезення грошей із країни. До спалаху коронавірусу частина кубинців зверталася до підпільних і напівофіційних кур'єрських служб, які доставляли готівку на Кубу і роздавали її людям на острові. Але оскільки пандемія зупинила польоти по всьому світу, навіть цей шлях до готівки став набагато важчим.

Експерти кажуть, що саме ця гостра потреба в грошах – на тлі глобальної пандемії і заблокованого доступу до світової економіки – сприяла зростанню поширення криптовалют на Кубі.

Нагадаємо: 9 червня біткойн став офіційною валютою Сальвадора нарівні з доларом США. Уряд країни протягом 90 днів має створити інфраструктуру під платежі в криптовалюті і зробити на базі Банку криптогаманець, на якому будуть зберігатися $150 млн токенами. Це дозволить швидко обмінювати криптовалюту на долари. 

Президент Найіб Букела повідомляв, що визнання біткойна офіційним платіжним засобом спростить для громадян країни, що працюють за кордоном, відправку грошей на батьківщину. Ці кошти складають близько 20% ВВП Сальвадора.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті