Біткойн став офіційною валютою в Сальвадорі, після чого виріс на 16%

Біткойн став офіційною валютою в Сальвадорі, після чого виріс на 16%

Такий крок спростить для громадян країни відправлення коштів додому

Біткойн став офіційною валютою в Сальвадорі, після чого виріс на 16%
фото Shutterstock

Курс біткойна виріс на 16%, майже до $36 700. Вартість криптовалюти зростає на тлі прийняття парламентом Сальвадору закону про легалізацію біткойна 9 червня, пише Forklog.

Президент країни Найіб Букела пообіцяв підписати документ найближчим часом, після чого той «негайно» набуде чинності.

Глава Сальвадору зазначив, що біткойн стане офіційним платіжним засобом нарівні з доларом США. Для створення інфраструктури під платежі в криптовалюті відводиться 90 днів з моменту набуття законом чинності.

Уряд Сальвадору також на базі Банку розвитку створить криптогаманець, вартість токенів у якому досягне $150 млн. Це дозволить швидко обмінювати криптовалюту на долари.

Раніше Букела повідомляв, що визнання біткойна офіційним платіжним засобом спростить для громадян країни, що працюють за кордоном, відправку грошей на батьківщину. Ці кошти складають близько 20% ВВП Сальвадору.

Максимальна вартість біткойна 9 червня на найбільших біржах досягала $36 690, випливає з даних CoinMarketCap. До 18:54 ріст сповільнився до 15%. За тиждень курс біткойна знизився на 4%.

Конгрес Сальвадору переважною більшістю схвалив внесений президентом законопроект про визнання біткойна офіційною валютою. Країна стала першою в світі, яка легалізувала криптовалюту. З 2004 року єдиною офіційною валютою в Сальвадорі є долар США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті