Через ураган Іда нафтовидобувні компанії Мексиканської затоки припинили діяльність

Через ураган Іда нафтовидобувні компанії Мексиканської затоки припинили діяльність

Це неминуче вплине на ціни на нафту найближчим часом

Через ураган Іда нафтовидобувні компанії Мексиканської затоки припинили діяльність
фото @axios

Ураган Іда обрушився на східноамериканський штат Луїзіана, вивівши з ладу більшу частину енергосистеми штату, за даними на вечір 30 серпня, близько мільйона жителів штату залишилися без електроенергії, пише CNBC.

Крім того, постраждали і нафтопереробні потужності по всій Мексиканській затоці, які загалом видобувають близько 2 млн барелів на день.

Найбільші компанії закривають морські платформи і евакуюють екіпажі. У Мексиканській затоці зосереджено 16% видобутку нафти в США, 2% видобутку природного газу і 48% нафтопереробних потужностей країни. Тому навіть тимчасова зупинка виробництва викличе стрибок цін на світовому ринку.

Майже всі нафтовидобувні компанії на шельфі затоки припинили свою діяльність. Бюро з безпеки та охорони навколишнього середовища також підрахувало, що приблизно 84,87% видобутку природного газу в Мексиканській затоці припинено.

Ураган також викликає сильні приливні хвилі на річці Міссісіпі, порушуючи роботу головної торгової артерії в США, особливо що стосується транспортування сільськогосподарської продукції.

Також повідомлялося, що ціни на пластик можуть рекордно зрости через шторм, який загрожує заводам з його виробництва.

Нагадаємо, у Greenpeace назвали країни, які можуть зникнути через глобальне потепління.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті