Китай готується будувати на орбіті станцію довжиною понад кілометр
Такі споруди зможуть накопичувати сонячну енергію і передавати її на Землю у вигляді мікрохвильового випромінювання

Національний фонд природних наук Китаю підготував проект п'ятирічної дослідницької програми з будівництва космічного мегакорабля, в створенні якого уряд КНР бачить «нагальну потребу». На першому етапі вчені повинні будуть провести попередні розрахунки збірки на орбіті Землі компонентів корабля, виконаних з легких матеріалів, пише HighTech Plus з посиланням на Spаce News.
Космічний корабель має стати одним з ключових елементів гігантських сонячних станцій, які Китай має намір побудувати на орбіті Землі. Такі споруди будуть розміщені на геостаціонарній орбіті і матимуть в довжину і ширину кілька кілометрів. Передбачається, що вони зможуть накопичувати сонячну енергію і передавати її на Землю у вигляді мікрохвильового випромінювання, пише видання. Як корабель буде пов'язаний з електростанціями, не уточнюється.
В опублікованому документі вказано, що корабель кілометрового масштабу стане «важливим стратегічним авіакосмічним обладнанням для майбутнього використання космічних ресурсів, вивчення таємниць Всесвіту і довгострокового перебування на орбіті».
До завдань розробників проекту входить зниження маси корабля для скорочення кількості запусків, моделювання орбітальної динаміки і наземні випробування та автоматизація виробництва.
Тим часом Китайська академія космічних технологій працює над будівництвом випробувальних споруд для тестування космічної електростанції. Перші тести призначені на 2022 рік, а до 2030-го обсяги переданої з орбіти сонячної енергії повинні будуть досягти мегават. Якщо план буде схвалений урядом, Китай почне до 2050 року виробляти гігават електроенергії на орбіті.
Будівництво сонячної електростанції на орбіті потребують понад 100 запусків надважкої ракети «Чанчжен-9» та близько 10 000 тонн інфраструктури.
На відміну від космічного корабля кілометрової довжини, проект орбітальної електростанції знаходиться вже на етапі тестування технології далекої передачі енергії. Тести проводяться в морі (ймовірно, з метою безпеки і дотримання таємності), в них задіяний спеціально переобладнаний аеростат і судно, на якому змонтована приймальна антена. Відомо, що на даному етапі тестується передача енергії з висоти близько 300-400 метрів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].