Японський прем’єр Суга вирішив піти у відставку

Японський прем’єр Суга вирішив піти у відставку

Його рейтинги впали нижче 30% на тлі боротьби з коронавірусом в країні

Японський прем’єр Суга вирішив піти у відставку
фото www.flickr.com/photos/globalgamingbusiness/50762939398

Прем'єр-міністр Японії Йосіхіде Суга заявив в п'ятницю, що вирішив не брати участі в гонці за лідерство правлячої Ліберально-демократичної партії наприкінці цього місяця. Він пробув при владі всього один рік, пише Reuters.

Він заявив про намір піти у відставку під час екстреної наради керівництва партії. Той, хто стане наступним лідером партії, практично напевно стане прем'єр-міністром, оскільки партія має більшість в парламенті.

Головним претендентом на пост Суги стане колишній міністр закордонних справ Фуміо Кісіда.

Суга, який став прем'єр-міністром після відставки Сіндзо Абе за станом здоров'я у вересні минулого року, має досить низький рейтинг схвалення, нижче 30%. Він залишатиметься на посаді до 29 вересня, доки його наступник буде обраний на виборах партії 29 вересня.

На тлі новини японський фондовий індекс TOPIX виріс на 1,6% до 30-річного максимуму після виходу новин, а індекс Nikkei підскочив приблизно на 1,8%. Японська єна підскочила вгору, а потім трохи опустилася до $110,025.

«Чесно кажучи, я був здивований, почувши це. Але з огляду на, що він сказав це як лідер ЛДП, я впевнений, що він багато думав про це рішення. Я подумав, що сперечатися з ним було б недоречно, тому вважаю, що краще прийняти його рішення і зосередити наші зусилля на управлінні партією», – сказав Тошіхіро Ніка, генеральний секретар Ліберально-демократичної партії.

Нагадаємо: днями група японських дослідників повідомила, що вперше в Японії вона виявила нову мутацію дельта-варіанту коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті