Китайці скаржаться на скорочення зарплат після заборони влади на 12-годинний робочий день

Китайці скаржаться на скорочення зарплат після заборони влади на 12-годинний робочий день

Великі компанії відмовляються від перепрацювань, але при цьому скоротили і зарплати

Китайці скаржаться на скорочення зарплат після заборони влади на 12-годинний робочий день
фото DR

Співробітники китайських ІТ-компаній поскаржилися на скорочення зарплат після заборони влади на переробки. Раніше у серпні верховний суд Китаю визнав незаконною «систему 996», яка полягає в роботі 6 днів на тиждень з 9.00 до 21.00.

Частина працівників великих технологічних компаній виявилися незадоволені зусиллями уряду Китаю щодо покращення умов праці. Боротьба з «системою 996» просто призвела до скорочення зарплат. Про це повідомляє Reutersіз посиланням на власні джерела в китайських компаніях.

Після того, як верховний суд оголосив «систему 996» незаконною, компанії на зразок Kuaishou і Meituan почали відмовлятися від обов'язкових перепрацювань, які тепер незаконні. Але також вони скоротили і зарплати: наприклад, співробітники ByteDance (власника TikTok) отримали в серпні на 17% менше зарплат, ніж отримували раніше.

Один із менеджерів ByteDance анонімно повідомив Reuters, що при цьому його робоче навантаження не змінилася. І якщо раніше компанія платила йому подвійно за роботу у вихідні та втричі за роботу в свята, то тепер йому доводиться працювати інтенсивніше в будні дні за менші гроші, пише vc.ru.

Також влада вимагає забезпечити працівникам регулярні перерви – наприклад, кур'єри повинні відпочивати по 20 хвилин кожні чотири робочих години. Один з користувачів Weibo (китайського аналога Twitter) припустив, що тепер кур'єри будуть швидше їздити і частіше порушувати правила, щоб виконати денну норму замовлень. Загалом, боротьба китайської влади з перепрацюваннями стала однією з найбільш обговорюваних тем у Weibo – вона набрала понад 120 млн переглядів.

Багато технологічні компанії в Китаї почали практикувати «систему 996» ще в 2000-х роках в якості конкурентної переваги перед американськими і європейськими суперниками. Такий підхід призводив до «вигорання» працівників – відомі випадки смертей і самогубств через непосильні умови праці. В останні роки співробітники китайських компаній все сильніше критикували «систему 996».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті