Китайці скаржаться на скорочення зарплат після заборони влади на 12-годинний робочий день
Великі компанії відмовляються від перепрацювань, але при цьому скоротили і зарплати

Співробітники китайських ІТ-компаній поскаржилися на скорочення зарплат після заборони влади на переробки. Раніше у серпні верховний суд Китаю визнав незаконною «систему 996», яка полягає в роботі 6 днів на тиждень з 9.00 до 21.00.
Частина працівників великих технологічних компаній виявилися незадоволені зусиллями уряду Китаю щодо покращення умов праці. Боротьба з «системою 996» просто призвела до скорочення зарплат. Про це повідомляє Reutersіз посиланням на власні джерела в китайських компаніях.
Після того, як верховний суд оголосив «систему 996» незаконною, компанії на зразок Kuaishou і Meituan почали відмовлятися від обов'язкових перепрацювань, які тепер незаконні. Але також вони скоротили і зарплати: наприклад, співробітники ByteDance (власника TikTok) отримали в серпні на 17% менше зарплат, ніж отримували раніше.
Один із менеджерів ByteDance анонімно повідомив Reuters, що при цьому його робоче навантаження не змінилася. І якщо раніше компанія платила йому подвійно за роботу у вихідні та втричі за роботу в свята, то тепер йому доводиться працювати інтенсивніше в будні дні за менші гроші, пише vc.ru.
Також влада вимагає забезпечити працівникам регулярні перерви – наприклад, кур'єри повинні відпочивати по 20 хвилин кожні чотири робочих години. Один з користувачів Weibo (китайського аналога Twitter) припустив, що тепер кур'єри будуть швидше їздити і частіше порушувати правила, щоб виконати денну норму замовлень. Загалом, боротьба китайської влади з перепрацюваннями стала однією з найбільш обговорюваних тем у Weibo – вона набрала понад 120 млн переглядів.
Багато технологічні компанії в Китаї почали практикувати «систему 996» ще в 2000-х роках в якості конкурентної переваги перед американськими і європейськими суперниками. Такий підхід призводив до «вигорання» працівників – відомі випадки смертей і самогубств через непосильні умови праці. В останні роки співробітники китайських компаній все сильніше критикували «систему 996».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].