Суд Китаю визнав незаконним режим роботи «996», що призводив до перепрацювань і смертей
12-годинний робочий день вважається «почесним» у великих технокомпаніях

Верховний суд Китаю визнав незаконною роботу в форматі «996» – з 9:00 до 21:00 шість днів на тиждень. Про це повідомляє birdinflight.com з посиланням на Reuters.
Робота за принципом «996» особливо популярна серед персоналу китайських технологічних компаній і навіть вважається почесною. Американський мільярдер Майкл Моріц називав це конкурентною перевагою Китаю перед США.
Термін «996» з'явився у 2016 році. Таку систему для своїх співробітників вперше застосував рекламний сайт 58.com. Незабаром подібну практику освоїли в більшості китайських компаній, серед яких Huawei та Alibaba Group.
«Працювати 996 – величезне щастя. Якщо ви хочете прийти в Alibaba, ви повинні бути готові працювати по 12 годин на день. Інакше навіщо взагалі сюди приходити?» – цитує Bloomberg засновника Alibaba Джека Ма.
У 2019 році в Китаї стали критикувати систему «996». Тоді кілька програмістів звернулися до GitHub з вимогою заборонити стартапам, обвинуваченим в жорстокому поводженні зі співробітниками, використовувати їх відкритий вихідний код.
У документах судової справи зафіксовано, що одна з фірм просила персонал підписати угоду про відмову від оплати понаднормових.
В іншому випадку співробітник ЗМІ знепритомнів у туалеті офісу о 5:30 ранку, перед тим як помер від серцевої недостатності. Суд постановив, що смерть була пов'язана з надмірною роботою, і вимагав, щоб компанія виплатила родині жертви близько $62 000.
Минулого місяця компанія ByteDance, що володіє TikTok, офіційно оголосила про відмову від понаднормової роботи на вихідних.
Нагадаємо, в Ісландії масштабний експеримент із 4-денним робочим тижнем визнали успішним.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].