НКРЗІ планує продати операторам нові частоти для 4G

НКРЗІ планує продати операторам нові частоти для 4G

Очікуване надходження до держбюджету становитиме від 926 млн грн до 2,4 млрд грн

НКРЗІ планує продати операторам нові частоти для 4G
фото: unsplash.com

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) розпочинає процес переліцензування частот в діапазонах 2300 – 2400 МГц та 2575 – 2610 МГц придатних для 4G. Про це повідомляється на сайті комісії.

Більша частина діапазону 2300-2400 МГц була вивільнена попередніми користувачами.

Посилаючись на попит на додаткові смуги радіочастот для розгортання мереж 4G серед операторів телекомунікацій НКРЗІ пропонує змінити вартість ліцензій. У проєкті враховано вартість спектру в діапазоні 2600 МГц, яка була схвалена Кабінетом Міністрів України для проведення тендеру на користування радіочастотним ресурсом для 4G у 2018 році, а для діапазону 2300-2400 МГц використано результати науково-дослідної роботи щодо визначення вартості спектру, виконаної у 2020 році провідним міжнародним консультантом в галузі телекомунікацій, компанією «Analysys Мason».

«Прийняття цих змін дозволить переліцензувати спектр для нових радіотехнологій, надати можливість операторам покращити покриття 4G, місткість мереж, що своєю чергою матиме позитивний вплив на якість таких послуг, а також забезпечить надходження до держбюджету від 926 млн грн до 2,4 млрд грн та щорічне надходження рентної плати за користування радіочастотним ресурсом в орієнтовному розмірі 85,5 млн грн», – пояснюють в НКРЗІ.

У пресслужбі НКРЗІ на запит Mind уточнили, що на частоти діапазону 2300-2400 МГц може бути проведений тендер, якщо буде попит від операторів. Коли саме, поки не відомо. Зараз проєкт проходить громадське обговорення.

Зазначимо, що частоти в діапазоні 2575-2610 МГц нещодавно придбав оператор Vodafone Україна. У пресслужбі регулятора пояснили, що компанії потрібно буде переоформити ліцензію на роботу в новій технології (4G) і внести плату у бюджет. В проєкті постанови Кабміну «Про внесення змін до розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України» мова іде про 1 059 260 грн за 1 МГц у діапазоні 2575 – 2610 МГц.

«Ми вітаємо рішення регулятора. Ціни засновані на оцінці, отриманій за результатами дослідження Analysys Мason. За всіма попередніми 4G тендерів ціни встановлювалися відповідно до рекомендацій цього консультанта і є досить обгрунтованими. Ми також підтримуємо прагнення регулятора надати можливість ринку здійснити нарощування частот. Рано чи пізно всі оператори, які планують розвивати послуги на базі 4G, зіткнуться з потребою в розширенні частотного діапазону. Вже зараз ми бачимо, як зростає рівень користування в нашій мережі, збільшується кількість нових користувачів, і цей тренд в найближчі роки буде посилюватися», – прокоментувала на запит Mind GR директор Vodafone Україна Ольга Дейнега.

Київстар у відповідь на запит Mind зазначив, що підтримує ініціативи регулятора в напрямку звільнення додаткових частот з метою їх застосування для подальшого розвитку галузі мобільного зв’язку в Україні та для підвищення ефективності використання радіочастотного ресурсу країни:

«Враховуючи необхідність подальшого розвитку технології 4G на всій території країни та зважаючи на швидке зростання попиту на передачу даних у мережах швидкісного Інтернету, компанія розглядає можливості використання різних радіочастотних діапазонів, у тому числі 2,3-2,5 ГГц».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло