Серіал «Ферзевий гамбіт» спровокував нову хвилю інтересу до шахів у світі

Серіал «Ферзевий гамбіт» спровокував нову хвилю інтересу до шахів у світі

Магазини, що продають шаховий інвентар, кажуть, що їхню продукцію розмітають

Серіал «Ферзевий гамбіт» спровокував нову хвилю інтересу до шахів у світі
фото DR

Вихід міні-серіалу «Ферзевий гамбіт» («Хід королеви», «Queen’s Gambit») спровокував різке зростання інтересу до шахів, пише The Times, на яку посилається Коммерсант.

За даними видання, такого інтересу не спостерігалося в світі відтоді, як в 1972 році відбувся матч за звання чемпіона світу між Боббі Фішером і Борисом Спаським, який теж викликав хвилю захоплення шахами.

Новому злету популярності цієї гри неабияк посприяла пандемія COVID-19, яка змусила людей проводити більше часу вдома і шукати собі якісь цікаві заняття.

З моменту виходу серіалу «Хід королеви» магазини, які торгують шахами, регулярно повідомляють про нестачу товару.

Провідний британський постачальник дорогих шахів Regency Chess поруч з розпроданими наборами ставить коментар про те, що «товар розкуплений через «Queen’s Gambit». За словами його власника Джуліана Деверелла, після виходу серіалу продажі в його магазині виросли в п'ять разів і були розпродані навіть зроблені про всяк випадок запаси.

В Англійській федерації шахів газеті повідомили, що кількість активних гравців в її онлайн-клубах зросла за період пандемії з 2800 до 6000 чоловік.

Кількість користувачів ігрової платформи Chess.com з грудня 2020 року дотепер зросла з 50 млн до 72 млн. На ігровому сервісі Lichess в березні 2020 року було зіграно 55 млн ігор в шахи, а в березні 2021-го – 100 млн.

Зважаючи на такий ажіотаж, в Англійській федерації шахів закликали уряд надати шахам статус спортивної дисципліни і дозволити шаховим асоціаціям отримувати державне фінансування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті