Інфляція в Україні за підсумками серпня залишилася на рівні 10,2% – Держстат

Інфляція в Україні за підсумками серпня залишилася на рівні 10,2% – Держстат

Тарифи, ціни на транспорт, алкоголь, тютюн та деякі харчові продукти минулого місяця зросли у порівнянні з липнем

Інфляція в Україні за підсумками серпня залишилася на рівні 10,2% – Держстат
Фото: УНІАН

Інфляція у серпні в річному вимірі залишилася на рівні 10,2%. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Споживчі ціни в серпні проти липня знизилися на 0,2%, а з початку року зросли на 6,2%. Базова інфляція в серпні у порівнянні з попереднім місяцем була нульовою, а з початку року збільшилася на 4,2%.

На споживчому ринку в серпні ціни на харчові продукти та безалкогольні напої знизилися на 0,7%. Найбільше (на  18,3% та 5%) подешевшали овочі та фрукти. На 1–0,2% знизилися ціни на соняшникову олію, макаронні вироби, рис, сири. Водночас на 18% подорожчали яйця, на 3,6–0,3% зросли ціни на цукор, м'ясо та м'ясопродукти, молоко, сметану, хліб, масло, кисломолочну продукцію, рибу та продукти з риби.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,4% через подорожчання тютюнових виробів на 1%. Взуття подешевшало на 3,7%, одяг – на 2,5%.

У Держстаті кажуть, що зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,6% відбулося в основному внаслідок підвищення цін на утримання та ремонт житла на 2,3%, природний  газ – на 2,1%, каналізацію – на 0,9%, водопостачання – на 0,7%.

Ціни  на  транспорт  збільшилися  на  0,8% – перш за все через подорожчання транспортних послуг на 1,9%, палива та мастил – на 1,6%.

Нагадаємо: інфляція в Україні за підсумками липня зросла до 10,2%. Водночас у Міністерстві фінансів очікують, що інфляція на кінець року не перевищить 10%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті