НАБУ та САП завершили слідство у справі про незаконний дозвіл на видобуток газу

НАБУ та САП завершили слідство у справі про незаконний дозвіл на видобуток газу

Внаслідок дій підозрюваних держбюджет отримав 197 млн грн збитків

НАБУ та САП завершили слідство у справі про незаконний дозвіл на видобуток газу
Фото: nabu.gov.ua

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) завершила досудове розслідування у справі про завдання майже 197 млн грн збитків через незаконний дозвіл на видобуток газу, наданий товариству «Аркона Газ-Енергія» за користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища у Полтавській області. Про це повідомляється у телеграм-каналі САП.

Детективам Національного антикорупційного бюро доручили відкрити матеріали досудового розслідування підозрюваним у справі, а саме шести особам, причетним до організації злочинної схеми. Серед них:

  • ексзаступник директора з виробництва, економіки та загальних питань Українського державного геологорозвідувального інституту (УкрДГРІ);
  • ексзавідувачка сектору геолого-економічної оцінки ресурсної бази нафти та газу відділу геолого-економічної оцінки УкрДГРІ;
  • експерт Державної комісії по запасах корисних копалин (ДКЗ) і директор ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз»;
  • ексдиректор «Аркона Газ-Енергія»;
  • провідний та головний інженери ТОВ «НВФ «Проект-Нафтогаз».

Зазначається, що після ознайомлення сторони захисту з матеріалами слідства, справу скерують до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) для розгляду по суті.

У пресслужбі САП нагадали, що протягом 2016 року «Аркона Газ-Енергія» неодноразово зверталася до Держслужби геології та надр за отриманням спецдозволу на користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища без проведення аукціону. Кожного разу товариство отримувало відмову.

У квітні 2017 року, після зміни власників компанії, Полтавська обласна рада погодила Держгеонадрам надання компанії спецдозволу на геологічне вивчення родовища без проведення аукціону.

Потім учасники злочинної схеми розробили план із заниження суми збору за видачу спецдозволу. Використовуючи вигадані показники проєктних видобутків газу та конденсату, капітальних вкладень та експлуатаційних витрат, вони встановили початкову ціну продажу спецдозволу у 3,8 млн грн. При цьому реальна початкова вартість його продажу становила 200,6 млн грн. Держбюджет отримав 196,8 млн грн збитків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло