Обсяг нових іпотечних кредитів цьогоріч перевищив 4,4 млрд грн – голова НБУ

Обсяг нових іпотечних кредитів цьогоріч перевищив 4,4 млрд грн – голова НБУ

Обсяги нового кредитування зросли більш ніж утричі у грошовому вимірі за сім місяців цього року

Обсяг нових іпотечних кредитів цьогоріч перевищив 4,4 млрд грн – голова НБУ
Фото: pexels.com

Обсяг нових іпотечних кредитів перевищив 4,4 млрд грн за перші сім місяців 2021 року. Про це повідомив голова Національного банку (НБУ) Кирило Шевченко на своїй сторінці у фейсбуці.

Зокрема, у липні банки видали 974 іпотечні кредити на суму 773,2 млн грн. Загалом за січень-липень обсяги нового кредитування зросли у 2,3 раза за кількістю договорів та більш ніж утричі у грошовому вимірі у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

«Тішить, що все більше банківських установ приділяє увагу цьому сегменту кредитування. Так, у липні нові іпотечні кредити видав вже 21 банк, це рекордна кількість учасників ринку з грудня 2018 року, відколи НБУ почав опитувати банківську спільноту з цього питання», – написав Шевченко.

Він додав, що ставки також знижуються, хоча поки й не так суттєво: з початку року середньозважена ефективна ставка іпотечного кредиту на вторинному ринку (понад 90% угод) знизилася на 0,6 в.п. до 13,4%, на первинному – на 0,1 в.п. до 16,8%.

Нагадаємо: за результатами дослідження агентства нерухомості «Благовіст», інвестиції в столичну нерухомість у серпні зросли до $45 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті