Аналітики назвали причини, які можуть загальмувати зростання сонячної енергетики

Аналітики назвали причини, які можуть загальмувати зростання сонячної енергетики

Світові ціни на сонячні панелі зросли на 16%, що веде до гальмування виробництва

Аналітики назвали причини, які можуть загальмувати зростання сонячної енергетики
фото Shutterstock

Зростання цін на сонячні панелі загрожує сповільнити перехід на чисту енергію, необхідну для стримування зміни клімату. Про це йдеться у звіті аналітичної компанії Rystad Energy, пише Bloomberg, на яке посилається РБК.

За підрахунками аналітиків, світові ціни на сонячні панелі зросли на 16% в основному через підвищення цін на полікремній і срібло. На їхню думку, ситуація ускладнюється обмеженнями, пов'язаними з пандемією COVID, які призвели до різкого зростання цін на деякі ключові сировинні матеріали.

У Rystad Energy вважають, що вищі ціни, ймовірно, обмежать зростання попиту на сонячні панелі в найближчі кілька років і можуть завадити постачальників збільшувати виробничі потужності.

Аналітики відзначають, що зараз галузь може виробляти панелі потужністю близько 330 гігават, проте до 2035 року ця цифра має зрости як мінімум до 1200 гігават, щоб світ продовжував підтримувати глобальне потепління на рівні не більше 1,5 ° C.

Але з урахуванням того, що коефіцієнт виробництва заводів в минулому році знизився до 58%, у виробників мало стимулів для будівництва нових заводів, заявляють в Rystad Energy.

 «Сонячна промисловість повинна збільшувати потужність і продовжувати боротися зі зростанням витрат для досягнення цілей в сфері зміни клімату. Однак це буде складним завданням, оскільки виробники тепер бачать різке падіння виробництва через зростання витрат і COVID-19 – поворот подій, який може перешкоджати інвестиціям, необхідним для розширення виробничих потужностей», – йдеться в звіті.

Тим часом стало відомо, що США за 20 років можуть збільшити частку сонячної енергії в своїй електрогенерації до 44%. Однак це станеться, якщо в цю галузь буде вкладено не менше $560 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло