ОНОВЛЕНО: У Харкові запустять виробництво китайської вакцини CoronaVac

ОНОВЛЕНО: У Харкові запустять виробництво китайської вакцини CoronaVac

«Лекхім» планує вкласти у виробництво приблизно 25—30 млн євро

ОНОВЛЕНО: У Харкові запустять виробництво китайської вакцини CoronaVac
Фото: Тис Микола/УНІАН

Фармацевтична компанія «Лекхім» з 2022 року планує запустити виробництво вакцини проти коронавірусу на своєму підприємстві у Харкові. Про це повідомляється на сайті Харківської міської ради.

У Харкові вироблятиметься вакцина CoronaVac, яку розробила китайська компанія Sinovac Biotech. Підприємство планує вкласти у виробництво приблизно 25 – 30 млн євро.

Цього року група «Лекхім» стала офіційним постачальником вакцини CoronaVac в Україні.

CoronaVac – вакцина проти COVID-19, що виробляється китайською компанією Sinovac Biotech. Препарат створено за традиційною технологією розробки інактивованих вірусних вакцин.

Група Лекхім існує з 1992 року: вона вже виробляє понад 200 найменувань лікарських препаратів, які продаються в аптеках Харкова, України та експортуються в 35 країн світу.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10 вересня в Україні було щеплено майже 5,8 млн людей – отримали дві дози 4,6 млн людей.

Аналітики Apteka.ua відзначають, що після свят було отримано чітке збільшення кількості підтверджених випадків COVID-19 та госпіталізацій у Києві.

За оцінками Національної академії наук (НАН) України темпи поширення епідемії в Україні суттєво прискорилися за останні два тижні: період подвоєння кількості нових виявлень зменшився до двох тижнів.

«Згідно з прогнозними обчисленнями (в яких закладено поточну тенденцію до збільшення кількості нових виявлень), середня кількість нових випадків дорівнюватиме 3638 протягом тижня 15–21 вересня 2021 року та 5208 – протягом тижня 22–28 вересня 2021 року», – зазначається у повідомленні.

У НАН зазначають, що на тлі початку навчального року різко зросла захворюваність серед дітей, частка яких у випадках хвороби вперше за весь час статистики перевищила 10%.

«Загрозливою є ситуація на Заході країни. Високою є захворюваність у Чернівецькій області, а її високі темпи зростання спостерігаються у Львівській, Волинській, Тернопільській та інших областях», – підкреслюється у повідомлені НАН.

Наказом Міністерства охорони здоров’я від 14 вересня 2021 року №1932 затверджено тематику наукових досліджень і експериментальних розробок імунобіологічних препаратів та/або виробів для діагностики, які необхідно розпочати виробляти в Україні на 2021–2023 роки: серед напрямків – розробка тест-системи для визначення вірусів SARS-CoV-2.

За даними довідника «Фармацевтика України 2021», випущеному компанією Top Lead в партнерстві з фармацевтичною компанією «Дарниця», наразі в Україні зовсім не виробляють ніяких вакцин.

ОНОВЛЕНО: У Харкові запустять виробництво китайської вакцини CoronaVac

Джерело – «Фармацевтика України 2021»

При цьому, обсяг ринку лікарських засобів в Україні на початок 2021 року склав $4 млрд, а споживання ліків зросло до $96 на особу в рік. Українські виробники поступово збільшують присутність в роздрібному сегменті: частка вироблених в Україні ліків в грошовому еквіваленті зросла з 28% у 2010 році до 37% у 2020-му. Водночас частка продажів медикаментів в натуральному вираженні не істотно скоротилася – до 69%, що свідчить про вищі темпи зростання цін на ліки іноземного виробництва.

ОНОВЛЕНО: У Харкові запустять виробництво китайської вакцини CoronaVac

Джерело – «Фармацевтика України 2021»

Нагадаємо, бустерна доза CoronaVac підвищує захист проти «дельти».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті