ОНОВЛЕНО: У Харкові запустять виробництво китайської вакцини CoronaVac
«Лекхім» планує вкласти у виробництво приблизно 25—30 млн євро

Фармацевтична компанія «Лекхім» з 2022 року планує запустити виробництво вакцини проти коронавірусу на своєму підприємстві у Харкові. Про це повідомляється на сайті Харківської міської ради.
У Харкові вироблятиметься вакцина CoronaVac, яку розробила китайська компанія Sinovac Biotech. Підприємство планує вкласти у виробництво приблизно 25 – 30 млн євро.
Цього року група «Лекхім» стала офіційним постачальником вакцини CoronaVac в Україні.
CoronaVac – вакцина проти COVID-19, що виробляється китайською компанією Sinovac Biotech. Препарат створено за традиційною технологією розробки інактивованих вірусних вакцин.
Група Лекхім існує з 1992 року: вона вже виробляє понад 200 найменувань лікарських препаратів, які продаються в аптеках Харкова, України та експортуються в 35 країн світу.
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10 вересня в Україні було щеплено майже 5,8 млн людей – отримали дві дози 4,6 млн людей.
Аналітики Apteka.ua відзначають, що після свят було отримано чітке збільшення кількості підтверджених випадків COVID-19 та госпіталізацій у Києві.
За оцінками Національної академії наук (НАН) України темпи поширення епідемії в Україні суттєво прискорилися за останні два тижні: період подвоєння кількості нових виявлень зменшився до двох тижнів.
«Згідно з прогнозними обчисленнями (в яких закладено поточну тенденцію до збільшення кількості нових виявлень), середня кількість нових випадків дорівнюватиме 3638 протягом тижня 15–21 вересня 2021 року та 5208 – протягом тижня 22–28 вересня 2021 року», – зазначається у повідомленні.
У НАН зазначають, що на тлі початку навчального року різко зросла захворюваність серед дітей, частка яких у випадках хвороби вперше за весь час статистики перевищила 10%.
«Загрозливою є ситуація на Заході країни. Високою є захворюваність у Чернівецькій області, а її високі темпи зростання спостерігаються у Львівській, Волинській, Тернопільській та інших областях», – підкреслюється у повідомлені НАН.
Наказом Міністерства охорони здоров’я від 14 вересня 2021 року №1932 затверджено тематику наукових досліджень і експериментальних розробок імунобіологічних препаратів та/або виробів для діагностики, які необхідно розпочати виробляти в Україні на 2021–2023 роки: серед напрямків – розробка тест-системи для визначення вірусів SARS-CoV-2.
За даними довідника «Фармацевтика України 2021», випущеному компанією Top Lead в партнерстві з фармацевтичною компанією «Дарниця», наразі в Україні зовсім не виробляють ніяких вакцин.

Джерело – «Фармацевтика України 2021»
При цьому, обсяг ринку лікарських засобів в Україні на початок 2021 року склав $4 млрд, а споживання ліків зросло до $96 на особу в рік. Українські виробники поступово збільшують присутність в роздрібному сегменті: частка вироблених в Україні ліків в грошовому еквіваленті зросла з 28% у 2010 році до 37% у 2020-му. Водночас частка продажів медикаментів в натуральному вираженні не істотно скоротилася – до 69%, що свідчить про вищі темпи зростання цін на ліки іноземного виробництва.

Джерело – «Фармацевтика України 2021»
Нагадаємо, бустерна доза CoronaVac підвищує захист проти «дельти».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].