Україна обмежує імпорт кабелів та цементу через демпінг

Україна обмежує імпорт кабелів та цементу через демпінг

Обмеження діятимуть від трьох до п’яти років

Україна обмежує імпорт кабелів та цементу через демпінг
фото: unsplash.com

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі за підсумками проведених розслідувань вирішила обмежити імпорт проводів ізольованих, кабелів та інших ізольованих електричних провідників без з’єднувальних деталей, кабелів волоконно-оптичних, складених з волокон з індивідуальними оболонками шляхом запровадження на три роки спеціального мита.

Згідно з повідомленням Комісії, спеціальне мито щодо цих товарів встановлено з дня застосування спеціальних заходів на рівні 23,5%, але через 12 місяців воно зменшиться до 22,3%, а через 24 місяці – до 21,2%. Обмеження не поширюються на низку країн.

«Зростання імпорту товару в Україну було обумовлено такими непередбаченими обставинами, як зростання виробництва, збільшення складських залишків та експорту товару з Китайської Народної Республіки, загостренням торгової напруженості між Китаєм та США, спад попиту в Республіці Білорусь, світовими тенденціями розвитку галузі відновлюваної енергетики та впровадження технології 4G», – зазначається у повідомлені.

Крім того, Комісія вирішила застосувати остаточні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну клінкерів цементних та портландцементу з Туреччини. Обмеження вводяться на п’ять років шляхом справляння остаточного антидемпінгового мита за ставками від 32,64% до 50,54% митної вартості товару.

Рішення Комісії оприлюднені на сайті «Урядового кур’єру» у вівторок та набирають чинності через 30 днів з дня опублікування.

Як повідомлялося, у січні-2021 Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України змогло у суді відстояло законність застосування антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну цементу з Росії, Білорусі та Молдови.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті