Світовий банк прогнозує масову міграцію через зміни клімату

Світовий банк прогнозує масову міграцію через зміни клімату

Однак скорочення викидів парникових газів і екологічна економіка можуть зарадити цій проблемі

Світовий банк прогнозує масову міграцію через зміни клімату
фото Pixaby

Глобальне потепління, пов'язане зі зміною клімату, призведе до 2050 року до появи 216 млн внутрішніх мігрантів. Про це йдеться в доповіді «Хвиля, що насувається. Частина 2» (Groundswell Part 2), представленій у Вашингтоні в понеділок, 13 вересня, пише Deutsche Welle.

Перша частина доповіді була опублікована в 2018 році. «Звіт Groundswell наполегливо нагадує про наслідки зміни клімату для людей, особливо найбідніших в світі, які найменше сприяють його причинам», – сказав, представляючи документ, заступник голови Світового банку з питань сталого розвитку Юрген Фьогеле.

Експерти вивчили ситуацію в країнах Латинської Америки, Північної Африки, Африки на південь від Сахари, Східної Європи, Тихоокеанського регіону, а також Південної, Східної і Центральної Азії.

Як наголошується в документі, вже сьогодні температура Землі приблизно на 1,2 градуса вища, ніж в доіндустріальну епоху. Фатальними наслідками глобального потепління стануть – залежно від регіону – посилення спеки і посухи, зростання кількості лісових пожеж, проливних дощів, ураганів і повеней.

Водночас спостерігається масивне танення льодів на полюсах Землі, що призводить до підвищення рівня моря. Передбачається, що вже до 2030 року в деяких країнах можуть з'явитися вогнища кліматичної міграції.

Експерти, однак, вказують, що вікно можливостей ще не закрилося. Скорочення викидів парникових газів, а також розвиток екологічної економіки можуть скоротити кількість кліматичних біженців на 80%.

Нагадаємо, у Greenpeace назваликраїни, які можуть зникнути через глобальне потепління.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті