В Україні запустили систему обліку олігархів

В Україні запустили систему обліку олігархів

Система працює з документами для службового користування та секретною документацією

В Україні запустили систему обліку олігархів
Секретар РНБО Олексій Данілов
Фото: УНІАН

Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що Рада національної безпеки й оборони (РНБО) вже запустила систему моніторингу олігархів, яку передбачає законопроєкт про олігархів. Про це Данілов розповів на брифінгу за підсумками засідання РНБО.

«Апарату РНБО було поставлено ​​завдання розробити систему моніторингу, і в нас сьогодні був звіт про те, що в Апараті РНБО розроблено і введено в експлуатацію в серпні 2021 року сучасну інформаційно-аналітичну систему, яка має систему третього класу найвищого рівня складності. Вона зможе здійснювати моніторинг усіх тих осіб, які після прийняття закону про олігархів у Верховній Раді повинні бути під системою нашого моніторингу», – зауважив Данілов.

За його словами, ця система може працювати з відкритими документами, документами для службового користування та секретною документацією.

«Таких систем у нашій країні майже немає. Це перша система з таким захистом. Її побудовано так, щоб у разі прийняття у Верховній Раді закону, ми одразу могли відреагувати на всі ті питання, які перед нами поставить законодавець», – додав Данілов.

Раніше повідомлялося, що нардепи подали 1 257 правок до законопроєкту Зеленського про деолігархізацію. Депутати пропонують змінити орган, який вирішуватиме щодо визначення фізособи олігархом, і деталізувати цю процедуру.

Рада прийняла у першому читанні законопроєкт про деолігархізацію. Документ підтримали 275 депутатів.

Президент Володимир Зеленський запропонував розробити спеціальний законопроєкт про статус олігархів. Він заявляв, що прагне побудувати країну без олігархів, де всі будуть рівні перед законом.

2 червня Зеленський зареєстрував у Раді законопроєкт про деолігархізацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло