Зеленський: ті, хто ввійде в реєстр олігархів, втратять частину активів

Зеленський: ті, хто ввійде в реєстр олігархів, втратять частину активів

Наступного тижня має бути представлений закон «про олігархів»

Зеленський: ті, хто ввійде в реєстр олігархів, втратять частину активів
Фото: УНІАН

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що прагне побудувати країну без олігархів, де всі будуть рівні перед законом. Про це він повідомив під час пресконференції за підсумками двох років його роботи.

«Називати прізвища не буду. Їх (олігархів – Mind) 13 – це за інфою РНБО. Закон готовий, але є декілька деталей. З'явиться наступного тижня. Головний зміст і філософія: ми не хочемо вбити великий бізнес, але ми точно вбиваємо поняття, зміст і вплив олігархічної системи в нашій країні. Впливу на масмедіа, політику, чиновників не буде. Але якщо це буде – ці люди отримають квиток під назвою «олігархи». Вони з'являться в спеціальному реєстрі. Тоді цей великий бізнес може втратити велику частину активів закордоном і вони всі розуміють – ціна їхніх активів буде зменшена. Не завдяки санкціям Україні, а завдяки появі поняття «олігарх» на законодавчому рівні», – сказав Зеленський.

Президент відмітив, що згідно з законом нинішнім олігархам буде надано час позбавитися впливу.

«Ми навіть покажемо їм, яким чином це можна зробити, якщо їм потрібно», – додав президент.

Зеленський додав, що владі буде заборонено зустрічатися з великими бізнесменами. Усі зустрічі мають бути публічні.

«Навіть якщо вони зустрічаються й зустріч не важлива, то вони будуть робити звіт», – зауважив він.

Як писав Mind, експерти критикують сам механізм розв'язання проблем через РНБО, оскільки Рада нацбезпеки та оборони є координаційним, а не слідчим, судовим чи виконавчим органом

У березні Володимир Зеленський публічно підтримав запровадження санкцій США проти українського олігарха Ігоря Коломойського та пообіцяв нові гучні рішення РНБО. 

У квітні Володимир Зеленський запропонував РНБО й Офісу президента разом з Антимонопольним комітетом розробити спеціальний законопроєкт про статус олігархів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті